• PASOWANIE UCZNIÓW KLAS PIERWSZYCH

          • Nowa galeria PASOWANIE została dodana do albumu fotograficznego

            „Ślubuję być dobrym Polakiem, dbać o dobre imię swojej klasy i szkoły…” Wymawiając te słowa przysięgi na sztandar szkoły, pierwszoklasiści dzisiaj oficjalnie dołączyli do grona uczniów naszej szkoły podczas uroczystości pasowania na ucznia. W tym wydarzeniu uczestniczyli rodzice, Dyrekcja szkoły, nauczyciele, koledzy i koleżanki ze starszych klas. Podczas uroczystości pierwszoklasiści pokazali, że potrafią tańczyć, śpiewać piosenki i recytować wiersze. Otrzymane dyplomy, legitymacje i prezenty książkowe bedą przypominały o obowiązkach i zachowaniu dobrego ucznia. Wszystkim pierwszakom w tak ważnym dla nich dniu życzymy wielu sukcesów szkolnych.

          • Dzień Papieski

          • Nowa galeria Dzień Papieski została dodana do albumu fotograficznego

            Dnia 18 października odbyła się akademia z okazji XXII Dnia Papieskiego, które w tym roku obchodzone było pod hasłem Blask Prawdy. Całość wystąpienia składała się z 3 aktów - 3 pojęcia, które najczęściej przewijają się w encyklice Ojca Świętego Jana Pawła II "Veritatis Splendor", czyli blask prawdy tj. Prawda, Miłość i Wolność. Każdej części towarzyszył przewodnik, uczeń grający jednego ze świętych patronów dzieci i młodzieży. I grupa - Prawda, uczniowie ubrani na biało, tej grupie towarzyszył św. Stanisław Kostka. II grupa - Miłość, uczniowie posiadający żółty element stroju, tej grupie towarzyszył bł. Carlo Acutis. III grupa - Wolność, uczniowie posiadający niebieski element stroju, tej grupie towarzyszył św. Tarsycjusz. Św. Stanisław Kostka, bł. Carlo Acutis, św. Jan Paweł II i św. Tarsycjusz swoim życiem i przykładem uczą nas troszczyć się o prawdę, pielęgnować i trenować naszą miłość oraz walczyć o wolność.

          • Zaczytane miasto - Zaczytani my

          • Nowa galeria Zaczytane miast! została dodana do albumu fotograficznego

            Klasy trzecie naszej szkoły wzięły udział w projekcie pt. "Zaczytane miasto - Zaczytani my" - to cykl spotkań promujących czytelnictwo wśród uczniów klas 1-3, którego organizatorem jest Krośnieńska Biblioteka Publiczna. 7 października pod okiem jednej z bardziej znanych i lubianych ilustratorek książek dla dzieci, Joanny Rusinek wzięli udział w warsztatach - tworzyli własne budowle i miasta, którym nadawali nazwy. Dowiedzieli się też wiele ciekawostek o pracy grafika - ilustratora oraz zakupili książki opatrzone autografami. Z kolei 19 października wzięli udział w spotkaniu z jedną z bardziej lubianych i czytanych autorek książek dla dzieci - panią Agnieszką Frączek. Pisarka opowiedziała o procesie tworzenia książek, z pasją i wielkim poczuciem humoru czytała fragmenty swoich książek i chętnie odpowiadała na pytania. Przyznała, że pisząc teksty dla dzieci zawsze myśli o tym, jak je rozbawić, nauczyć prawidłowej wymowy i pisowni, a zarazem zachęcić do czytania. Po ciekawym spotkaniu autorka z chęcią rozdawała dzieciom autografy. Agnieszka Frączek jest językoznawcą, germanistką i leksykografem. W książkach dla najmłodszych popularyzuje wiedzę o współczesnej polszczyźnie. Pisze m.in. o homonimach (Kanapka i innych wierszy kapka) i homofonach (Jedna literka, a zmiana wielka), o frazeologizmach (Siano w glowie, czyli trafiła kosa na idiom) i przysłowiach (Gdy przy słowie jest przysłowie). Dziękujemy za inspirujące spotkania!

          • Akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej w naszej szkole.

          • Nowa galeria Akademia z okazji Dnia Edukacji w naszej szkole. została dodana do albumu fotograficznego

            Nauczyciel – przewodnik, pośrednik, mistrz w swojej profesji powołany do przekazywania swego mistrzostwa innym – wychowankom, uczniom, podopiecznym. Z okazji Dnia Edukacji Narodowej: Dużo szczęścia Wam życzymy Samych jasnych pięknych dni Byście w zdrowiu długo żyli W szkole mieli dużo sił Moc przyjaciół nieustannie Złotóweczek pełen trzos I sukcesów pracy z nami Niech Wam zawsze Sprzyja los. Za trud pracy z nami, za wyrozumiałość, cierpliwość i czas nam poświęcony, serdecznie DZIĘKUJEMY!

            Społeczność Uczniowska

          • Zielona szkoła - DZIEŃ PIĄTY

          • Nowa galeria Zielona szkoła - DZIEŃ PIĄTY została dodana do albumu fotograficznego

            To, co dobre, szybko się kończy. Tak jak nasz pięciodniowy, pełen atrakcji wyjazd na zieloną szkołę na Pojezierze Łęczyńsko-Włodawskie. Ostatniego dnia odbył się konkurs na najczystszy pokój, a w drodze powrotnej odwiedziliśmy Zamość - piękny renesansowy Rynek, Arsenał, zabytkową katedrę oraz pomnik hetmana Jana Zamoyskiego, założyciela miasta, które było najwybitniejszą realizacją miejską w XVI-wiecznej Rzeczypospolitej. Aktywny wypoczynek, terenowe lekcje historii, kultury i natury, integracja oraz towarzystwo pięknej złotej polskiej jesieni sprawiły, że wyjazd zdecydowanie zapisujemy w poczet udanych.

            Rozstrzygnięto konkurs na czystość w pokoju w czasie pobytu na Zielonej szkole.

            Parter - Wyróżnienia

                             Martyna Lichoń, Zofia Urbanek

                             Szymon Malec, Łukasz Maląg

                            Oliwia Mastyka, Dominika Wacławik

            I piętro;

            I miejsce; Oskar Cebula

                            Paweł Gerlach

                             Norbert Gaj

            II miejsce;Emilia Urbanek

                             Martyna Leśniak

                              Dominika Pelczar

            III miejsce;Nikola Bigos

                              Karolina Winiarska

            II piętro;

            I miejsce :  Haznar Patrycja

                              Gerlach Lena

                              Pudło Karolina

                              Moskal Marcelina

            II miejsce;  Malec Nikola

                             Jucha Maja

                             Guzek Marcelina

                             Moskal Oliwia

            III miejsce;Jucha Filip

                             Wójcikiewicz Gracjan

                             Trznadel Oliwier

                             Cieśla Jan

          • Zielona szkoła - DZIEŃ CZWARTY

          • Nowa galeria Zielona szkoła - DZIEŃ CZWARTY została dodana do albumu fotograficznego

            Dzień czwarty spędziliśmy w pięknym Kazimierzu Dolnym. Rozpoczęliśmy od zwiedzania kościołą oo. Reformatorów z punktem widokowym. Całe miasteczko było skąpane w jesiennym słońcu. Odwiedziliśmy piękny rynek, kazimierską farę, zamek i basztę obronną. Podsumowaniem naszej wycieczki  był rejs statkiem po Wiśle. 

          • Zielona szkoła - DZIEŃ TRZECI

          • Nowa galeria Zielona szkoła - DZIEŃ TRZECI została dodana do albumu fotograficznego

            Środa to trzeci dzień naszego pobytu na Zielonej Szkole w Okunince. Już o świcie wyruszyliśmy na spacer wokół Jeziora Białego. Dzień przywitał nas pięknym wschodem słońca. Zmęczeni,ale szczęśliwi zawiedliśmy do śniadania. Później podzieliliśmy się na grupy: klasy IV pojechały zwiedzać podziemia kredowe i spotkać się z Duchem Bieluchem. Klasy V i VI spędziły czas na pływalni we Włodawie gdzie przeszły przyśpieszony kurs pływania. Następnie wróciliśmy na krótki odpoczynek i pyszny obiad. Kolejnym etapem naszej wędrówki był Poleski Park Narodowy gdzie odwiedziliśmy Rezerwat Żółwia Błotnego oraz muzeum. Po chwili przyjemnego spaceru przywitał nas przepiękny,wiekowy Dąb Dominik. Ponadto podziwialismy torfowiska i Moszne.Dzień zakończyliśmy przy ognisku,nie zabrakło też tańców pod gwiazdami.

            Wspólne ognisko i dyskoteka pod gwiazdami.

          • Zielona Szkołą - DZIEŃ DRUGI

          • Nowa galeria Zielona Szkołą - DZIEŃ DRUGI została dodana do albumu fotograficznego

            Drugi dzień Zielonej Szkoły (11.10.2022r.) Po śniadaniu udaliśmy się do Muzeum i Miejsca Pamięci w SOBIBORZE. Głównym celem była ekspozycja złożona z 16 paneli tematycznych ukazująca dzieje obozu zagłady w Sobiborze z uwzględnieniem losów poszczególnych ofiar ludności żydowskiej w Polsce i Europie. Zgromadzone materiały Ikonograficzne to niemal setka zdjęć i dokumentów. Centralną część przestrzeni ekspozycji zajmuje dwudziestopięciometrowa gablota, w której znajduje się 700 obiektów odkrytych podczas trwających od 2000 roku badań archeologicznych. Są to przedmioty osobiste należące do ofiar głównie: biżuteria, klucze, okulary, fragmenty ubrań, przybory piśmiennicze. Większość z nich pozostaje anonimowa. Nasza młodzież z dużym zainteresowaniem, w skupieniu i w należytej powadze zapoznała się z tragicznymi kartami historii. Następnie klasy czwarte spacerowym krokiem przeszły brzegiem Bugu i z pobliskiej wieży widokowej podziwiały panoramę okolicy. Po obiedzie przyszedł czas na aktywność fizyczną na hali sportowej SP nr 3 we Włodawie.Ostatnim punktem drugiego dnia był spacer brzegiem Jeziora Białego

          • Zielona Szkołą - DZIEŃ PIERWSZY

          • Nowa galeria Zielona Szkołą - Dzień pierwszy została dodana do albumu fotograficznego

            Pierwszy dzień Zielonej Szkoły w Okunince (10.10.2022 r.)

            Na miejscu byliśmy o godz.14.00. Przywitał nas pyszny obiad oraz piękna pogoda. Po zakwaterowaniu udaliśmy się do Aquaparku w Chełmie, gdzie spędziliśmy aktywnie czas. Wieczorem mieliśmy możliwość zabawy z ulubionymi grami planszowymi.

          • TYDZIEŃ PROFILAKTYKI CHORÓB ZAKAŹNYCH 3-7.10.2022 r.

          • Nowa galeria TYDZIEŃ PROFILAKTYKI CHORÓB ZAKAŹNYCH 3-7.10.2022 r. została dodana do albumu fotograficznego

            Celem naszej szkolnej akcji „TYDZIEŃ PROFILAKTYKI CHORÓB ZAKAŹNYCH ” było uświadomienie potrzeby dbania o własne zdrowie oraz kształtowanie umiejętności niezbędnych do jego ochrony. Wiemy, że wiedza o zdrowiu to pierwszy krok do świadomej i trwałej zmiany postaw, w tym higieniczno-sanitarnych. W ramach naszej akcji na szkolnym korytarzu pojawiła się gazetka tematyczna, nauczyciele na godzinach wychowawczych przeprowadzili lekcje wg scenariuszy udostępnionych na stronie Ministerstwa Edukacji i Nauki, klasy przygotowały plakaty dotyczące profilaktyki chorób zakaźnych. Mamy nadzieję, że szkolna akcja przyczyniła się do wzbogacenia wiedzy i umiejętności potrzebnych do dbania o zdrowie własne i najbliższych. Koordynatorzy szkolnej akcji „„TYDZIEŃ PROFILAKTYKI CHORÓB ZAKAŹNYCH ”

            Marlena Haniebnik, Elżbieta Rodzinka

            Małgorzata Kozubal , Dorota Guzek,

          • Wybory do Samorządu Uczniowskiego 2022/23

          • Nowa galeria Wybory do Samorządu Uczniowskiego 2022/23 została dodana do albumu fotograficznego

            "Samorząd jest to właściwie praca organizowana po to, aby jednakowo dobrze działo się wszystkim, którzy razem uczą się, działają..., żeby jeden drugiego nie krzywdził, nie przeszkadzał, nie dokuczał..., żeby świadczył przysługi, pomagał, opiekował się, pilnował porządku i praworządności... to nie tylko praca, ale i walka... w obronie porządnych, dzielnych i słabych, przeciwko wrogom porządku i sprawiedliwości...".

            Janusz Korczak

             W czwartek 29 września 2022r. odbyły się demokratyczne wybory do Samorządu Uczniowskiego naszej szkoły. Jest to dla całej naszej społeczności bardzo ważne wydarzenie, w którym uczniowie świadomie dokonują wyboru swoich przedstawicieli. Wybory Samorządu Uczniowskiego poprzedziła kampania wyborcza. Kandydaci przygotowali plakaty wyborcze, w których umieścili swoje pomysły, propozycje, a także konkretne działania. Głosowanie było tajne, każdy uczeń z klas IV - VIII mógł oddać jeden głos na specjalnie przygotowanych kartkach. Po podliczeniu głosów przez komisję wyborczą wszystko stało się jasne. Nowy skład Samorządu Uczniowskiego jest następujący: Przewodniczący – Patryk Szczurek 8b Zastępca – Paulina Sopata 8a Członkowie samorządu: Maja Jucha 5a i Gracjan Wójcikiewicz 4a Nowo wybranym władzom SU gratulujemy oraz życzymy owocnej pracy na rzecz szkoły oraz społeczności. W tym tygodniu spotykamy się by ułożyć plan działania na najbliższy rok szkolny.Zapraszam.               

             

            Nasza szkoła bierze udział w programie Centrum Edukacji Obywatelskiej - Samorządy mają głos 2022-Angażuj obywatelsko. https://smg2022.ceo.org.pl/strona/1-o-programie/                                                             

             Opiekun Samorządu Uczniowskiego: Aneta Szarek

          • Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2021/2022

          • Nowa galeria Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2021/2022 została dodana do albumu fotograficznego

            Dziś uroczyste zakończenie roku szkolnego 2021/2022.

            Nareszcie nadeszły długo oczekiwane wakacje. Na ten czas życzymy wszystkim uczniom udanego, aktywnego, ale przede wszystkim bezpiecznego wypoczynku. Cieszcie się z każdego słonecznego dnia i z każdej przeżytej przygody. Bawcie się dobrze, leniuchując w przydomowych ogródkach, na złocistych plażach, w górach i nad jeziorami.

            Dyrekcja, nauczyciele i pracownicy szkoły.

          • Wycieczka klas czwartych w ramach projektu Poznaj Polskę do Krakowa i Wieliczki.

          • Nowa galeria Wycieczka klas 4 w ramach projektu MEN "Poznaj Polskę" do Krakowa i Wieliczki. została dodana do albumu fotograficznego

            W poniedziałek 13 czerwca klasy czwarte wyruszyły na podbój grodu Kraka. Na początku obejrzeliśmy Muzeum i Kopiec Tadeusza Kościuszki, a potem spacerowaliśmy po Krakowie. Udało nam się obejrzeć pomnik sławnego psa Dżoka, smoczą jamę oraz Rynek Krakowski. Spróbowaliśmy obwarzanków i wysłuchaliśmy hejnału z wieży Kościoła Mariackiego. Kolejnym etapem podróży była Wieliczka, gdzie zwiedziliśmy Kopalnię Soli oraz zjedliśmy smaczny posiłek. Humor dopisywał wszystkim uczestnikom- w drodze powrotnej śpiewaliśmy znane piosenki. Wycieczka zrealizowana w ramach projektu Poznaj Polskę na długo pozostanie w naszej pamięci.

          • Wycieczka klas 7 do Sandomierza

          • Nowa galeria Wycieczka klas 7 do Sandomierza została dodana do albumu fotograficznego

            W poniedziałek 6 czerwca klasy VII brały udział w wycieczce do Sandomierza.

            Zwiedzanie rozpoczęliśmy od Zbrojowni, gdzie prowadzący w ciekawy i zabawny sposób przedstawił historię miasta - pomagali mu w tym nasi uczniowie. Następnie przeszliśmy podziemną trasą turystyczną, oglądając piwnice, które kiedyś służyły do przechowywania i składowania towarów. Kolejnym punktem naszej wycieczki było zwiedzanie sandomierskiego Rynku, Bramy Opatowskiej i podziwianie panoramy miasta z wieży Zamku Królewskiego. By nasze marzenia się spełniły, wszyscy przeszliśmy przez iglicę, a następnie wędrowaliśmy przez lessowy wąwóz św. Jakuba. Ostatnim punktem naszej wycieczki był rejs po Wiśle, skąd mogliśmy jeszcze raz podziwiać panoramę miasta.

            Wycieczka dostarczyła nam wielu wrażeń, wszyscy w dobrych humorach wrócili do domu.

          • Wycieczka klas 8 do Krakowa zorganizowana w ramach projektu: Poznaj Polskę

          • Nowa galeria Wycieczka klas 8 do Krakowa zorganizowana w ramach projektu: Poznaj Polskę została dodana do albumu fotograficznego

                      W ramach Przedsięwzięcia Ministra Edukacji i Nauki „Poznaj Polskę”, w dniu 2 czerwca, klasy ósme wyjechały na dwudniową wycieczkę do Krakowa. Została ona zorganizowana we współpracy  z PTTK  Oddział w Krośnie.

                     W czwartek o godzinie 6.30 wyruszyliśmy w drogę.  Pierwszym punktem na naszej trasie był Kopiec Kościuszki oraz Muzeum poświęcone naczelnikowi insurekcji kościuszkowskiej. Następnie udaliśmy się na Zamek Królewski na Wawelu. Tutaj zwiedziliśmy reprezentacyjne apartamenty królewskie, dziedziniec oraz renesansowe krużganki. O godzinie 18.00 udaliśmy się na miejsce zakwaterowania.

                    Piątek powitał nas piękną pogodą. Zaraz po śniadaniu spotkaliśmy się z przewodnikiem miejskim, który przybliżył nam historyczny zespół miasta Krakowa. Odwiedziliśmy fragment murów miejskich, Barbakan, Rynek, Collegium Maius, Kościół Mariacki oraz Muzeum Historyczne – 0ddział Podziemia Krakowskie. Po obiedzie pojechaliśmy do Ogrodu Doświadczeń im. St. Lema, gdzie mogliśmy obejrzeć urządzenia demonstrujące zjawiska fizyki,  ekspozycję geologiczną oraz sensoryczną i zielony labirynt z cytatami St. Lema. Do Odrzykonia wróciliśmy o 20.45.

          • Wycieczka klas 5 zrealizowana w ramach projektu: Poznaj Polskę.

          • Nowa galeria Wycieczka klas 5 zrealizowana w ramach projektu: Poznaj Polskę. została dodana do albumu fotograficznego

            Nasi dzielni piątoklasiści w dn.08.06.2022r. odwiedzili i zwiedzili miasto Kraka. Pierwszym punktem wyprawy było Muzeum i Kopiec Tadeusza Kościuszki. Następnie przyszedł czas na naukę przez zabawę w Ogrodzie Doświadczeń im. Stanisława Lema - na powierzchni ponad 6 ha parku rozmieszczone są: urządzenia demonstrujące zjawiska fizyki, ekspozycja geologiczna „Geo-gródek", ekspozycja sensoryczna „Zapachowo", zielony labirynt z cytatami Stanisława Lema – „Lem-birynt". Oczywiście nie zabrakło w naszym planie wielowiekowej siedziby królów, symbolu polskiej państwowości oraz jednego z najważniejszych muzeów w kraju czyli Wawelu. Uwieńczeniem naszej przygody w Krakowie był spacer uliczkami prowadzącymi na rynek oraz zakupienie pamiątek. Naszą wycieczkę zrealizowaliśmy w ramach projektu: Poznaj Polskę. Opiekę nad dziećmi sprawowały p. Elżbieta Rodzinka, p. Dorota Guzek i p. Marlena Haniebnie.

          • Dzień Dziecka - wycieczka klasy 7b

          • Nowa galeria Dzień Dziecka - wycieczka klasy 7b została dodana do albumu fotograficznego

            W dniu dzisiejszym z okazji Dnia Dziecka uczniowie kl. 7b bawili się na ognisku klasowym. W pięknym plenerze, na świeżym powietrzu wesoło i przyjemnie spędzali czas. Piekli kiełbaski, ziemniaki, grali w piłkę, badmintona, uczestniczyli w różnych rywalizacjach. Wszystkim dopisywał dobry humor, było dużo śmiechu i żartów. Wszyscy uczestnicy bawili się doskonale, o czym świadczą zdjęcia.

    • Lorem ipsum...
    • Kontakty

      • Szkoła Podstawowa im. Aleksandra Fredry w Odrzykoniu.
      • (013)4311727 fax: (013)4311727
      • ul. Ks. Ernesta Świątka 4 38 - 406 Odrzykoń Poland
  • Galeria zdjęć

      brak danych