• Sukces naszej uczennicy

          • Nowa galeria Sukces naszej uczennicy została dodana do albumu fotograficznego

            Uczniowie naszej szkoły mają możliwość wykazać się swoją wiedzą i umiejętnościami w konkursach przedmiotowych organizowanych przez Kuratorium Oświaty w Rzeszowie już od wielu lat. Każdy konkurs składa się z 3 etapów: szkolnego, rejonowego i wojewódzkiego, a przejście do każdego kolejnego etapu uczeń zapewnia sobie uzyskując wysoki wynik spośród wszystkich piszących, określony w regulaminie każdego z konkursów.

            Nasza szkoła od lat wspiera uczniów, którzy wyrażają chęć brania udziału w konkursach poprzez organizację zajęć dodatkowych rozwijających zainteresowania i uzdolnienia, indywidualny program nauki, konsultacje czy zapewnienie materiałów do nauki.

            Z radością spieszymy się donieść, iż uczennica klasy V Laura Bielat zakwalifikowała się do etapu rejonowego konkursu z języka angielskiego, który odbędzie się już 31 stycznia 2023 roku. Trzymajcie kciuki

          • PÓŁFINAŁY WOJEWÓDZKIE IGRZYSK DZIECI I IGRZYSK MŁODZIEŻY SZKOLNEJ.

          • Nowa galeria PÓŁFINAŁY WOJEWÓDZKIE IGRZYSK DZIECI I IGRZYSK MŁODZIEŻY SZKOLNEJ. została dodana do albumu fotograficznego

            Świetne występy naszych zawodników rozpoczęły 17.11.2022 r. dziewczęta w składzie: Lena Ostafijczuk, Zuzanna Sarna, Liliana Foryś i Nikola Malec. Nasz młody zespół po dobrej grze zajął wysokie, czwarte miejsce.

            18.11.2022 r. odbyły się zawody młodszych chłopców. Zespół w składzie: Maciej Guzek, Maksymilian Pelczar i Aleksander Guzek przeszedł zwycięsko cały turniej, ulęgając dopiero w finale drużynie ze Szkoły Podstawowej w Łukowem. Najlepszym zawodnikiem całego turnieju był Maciej Guzek. A nagrodą jest awans na finały wojewódzkie!

            25.11.2022 r. do rywalizacji przystąpili chłopcy z ósmej klasy. Zespół w składzie: Kacper Urbanek, Mateusz Englot i Mikołaj Bardzik zwycięsko przeszedł przez cały turniej i zajął pierwsze miejsce. Najlepszym zawodnikiem turnieju okazał się Kacper Urbanek.

            28.11.2022 r. dziewczęta z ósmej klasy - Kaja Ostafijczuk i Maria Pachana powtórzyły wyczyn chłopców. Obie drużyny - zajmując pierwsze miejsca - zapewniły sobie udział w finale wojewódzkim!

            Brawa i wielkie gratulacj

          • Słodka Środa

          • Nowa galeria Słodka Środa została dodana do albumu fotograficznego

            W imieniu klas IV pragniemy złożyć serdeczne podziękowania wszystkim, którzy przyczynili się do zorganizowania słodkiego dnia. To wspaniała inicjatywa, która na dobre zagościła w naszej szkole. Wszyscy chętnie odwiedzali nasz kącik aby zakupić słodkości goszczące na stołach. Były to ciasta, ciasteczka, muffinki, babeczki, pierniki, galaretki, itp. Dziękujemy i do zobaczenia.

          • Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka

          • Nowa galeria Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka została dodana do albumu fotograficznego

            W związku z Międzynarodowym dniem Praw Dziecka tematyka ta została poruszona również w naszej szkole. W dniu 21 listopada w klasach pierwszych zostały przeprowadzone zajęcia dotyczące praw i obowiązków dziecka.

            Zajęcia rozpoczęły się prezentacją, która wprowadziła uczniów w tematykę. Następnie wykorzystując technikę " burzy mózgów" wywiązała sie dyskusja. Ostatnią częścią lekcji była praca plastyczna, gdzie uczniowie wspólnie stworzyli " kodeks praw dziecka".

          • Zajęcia koła robotyki

          • Nowa galeria Zajęcia koła robotyki została dodana do albumu fotograficznego

            Kolejny rok w naszej szkole odbywają się zajęcia programowania i robotyki  w ramach grantu Centrum Mistrzostwa Informatycznego. W tym roku ze względu na duże zainteresowanie uczniów działają dwa koła; grupa młodsza - dla uczniów klas V  i grupa starsza – dla uczniów klas VI i VIII. W ramach zajęć uczniowie  mogą rozwijać swoje umiejętności programistyczne, zainteresowania oraz mile spędzać czas z kolegami. Obecnie szkoła posiada własne roboty zakupione w ramach projektu "Laboratoria przyszłości" oraz w ramach grantu Centrum Mistrzostwa Informatycznego.Zajęcia robotyki  jest to przykład zajęć realizowanych w szkole, które poprzez zabawę uczą i rozwijają logicznego myślenie, programowania, myślenie przestrzennego -  niezwykle ważne w nauczaniu.

            Na zajęciach uczniowie pracować będą z zestawami mBot i mBot Ranger. W planie mamy naukę projektowania różnych elementów w programie tinkercad.com i obsługę drukarki 3D. Uczniowie maja również możliwość realizowania własnych pomysłów.

                                                                                                                                             opiekun: Dorota Hedesz

            Młodsza grupa ROBOTYKI brała udział we wpólnej misji WYPRAWA KOSMICZNA. Ich zadaniem było rozwiązanie szeregu zadań o różnej tematyce. Celem tej misji był bezpieczny powrót na ZIEMIĘ. Sprawnie wpółpracowali w grupie i świetnie się bawili.

          • Nowości czytelnicze w naszej bibliotece szkolnej

          • Nowa galeria Nowości czytelnicze w bibliotece szkolnej została dodana do albumu fotograficznego

            Uczestniczymy w Narodowym Programie Rozwoju Czytelnictwa 2.0. na lata 2021 - 2025. Dzięki temu możemy uatrakcyjnić  nasz szkolny księgozbiór i wzbogacić jego zasób o nowości wydawnicze oraz promować czytelnictwo.

            Umiejętność czytania jest jedną z najważniejszych umiejętności w jaką musimy dziecko wyposażyć, by mogło odnosić sukcesy zarówno w szkole, jak i  późniejszym życiu. Nawyk czytania wykształca się w dzieciństwie, a największym autorytetem są rodzice - dzieci obserwując ich, chętniej sięgają po książki. Powstaje w nich potrzeba kontaktu z książką oraz chęć naśladowania rodziców. 

            „Bez względu na to ile masz zajęć, Drogi Rodzicu, najważniejszą rzeczą, jaką możesz zrobić dla przyszłości swojego dziecka, oprócz okazywania miłości przez przytulanie, jest codzienne głośne czytanie”

            Dziecko, które nie rozwija umiejętności czytelniczych, ma mały zasób słownictwa i nie potrafi czytać ze zrozumieniem.

            Dla rodziców proponujemy książki, które pozwolą poznać zalety wspólnego czytania: „Więź daje siłę” E. Kirkilionis, „Dziecko z bliska idzie w świat” A. Stein, „Rodzicielstwo przez zabawę” L. Cohen, „Nie przydeptuj małych skrzydeł” K. Wnęk – Joniec.

            https://sp2lobez.edupage.org/photos/skin/clipart/ifxc537300aea0a628f_k.jpg

             

            Zapraszamy do korzystania z nowości w  naszej bibliotece!

             

                                                                                     Bibliotekarze

          • Obchody Święta Niepodległości w naszej szkole

          • Nowa galeria Akademia z okazji zbliżającego się Święta Niepodległości została dodana do albumu fotograficznego

            Niepodległość-trudne słowo....tak brzmią pierwsze frazy pieśni patriotycznej śpiewanej podczas przemarszu ulicami Odrzykonia zorganizowanego z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Z tej okazji również w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia, która miała na celu przypomnieć tamte ciężkie czasy, ale także wzbudzić w nas refleksję. Cześć artystyczna wprowadziła zgromadzonych w atmosferę wydarzeń poprzedzających datę 11 listopada 1918r. Zobrazowano sytuację polityczną kraju, jaka miała miejsce przed odzyskaniem przez Polskę niepodległości. Jednak największy nacisk położono na ukazanie ducha narodu polskiego, który w czasie 123 lat niewoli, stale wychodził z inicjatywą walki za ojczyznę. Uczniowie klas IV recytowali wiersze i śpiewali pieśni patriotyczne, które pozwoliły zrozumieć rozterki i uczucia walczących o niepodległość. Po akademii uczennice z klasy VIII wykonały układ choreograficzny z flagami narodowymi. Po nim spod szkoły radosnym orszakiem wyruszyliśmy z pieśnią narodowa na ustach, wokół naszej miejscowości. Wszyscy w barwach biało-czerwonych, z flagami w dłoniach daliśmy wyraz prawdziwej lekcji patriotyzmu. To Święto sprawia, że w zabieganym życiu stajemy na chwilkę i wspominamy naszych dziadków i pradziadków walczących o wolność. Składamy kwiaty pod pomnikami tych, którzy poświęcili dla nas życie. Uczestnicząc corocznie w obchodach Święta Niepodległości dajemy wyraz pamięci o tych wszystkich, dzięki którym żyjemy dzisiaj w wolnej Polsce.

          • I Powiatowy Konkurs Żywieniowy „W czym tkwi zdrowie”.

          • Nowa galeria I Powiatowy Konkurs Żywieniowy „W czym tkwi zdrowie”. została dodana do albumu fotograficznego

                    Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w konkursie zorganizowanym przez Zespół Szkół Gastronomiczno – Hotelarskich w Iwoniczu - Zdroju z okazji Europejskiego Dnia Zdrowego Żywienia i Gotowania. Po raz kolejny mogliśmy odwiedzić tę bardzo gościnną i przyjazną placówkę.

                        Ósmoklasiści przygotowali w I etapie konkursu prezentacje multimedialne na temat błędów żywieniowych nastolatków oraz zaprezentowali swoje praktyczne umiejętności kulinarne w II etapie, który polegał na: dekorowaniu pierników, rozpoznawaniu ziół i przypraw, prawidłowym przenoszeniu zastawy stołowej na tacy oraz ozdobnym składaniu ręczników. Nauczyciele – opiekunowie grup uczestniczyli w bardzo ciekawym wykładzie dotyczącym diet i psychologii żywienia.

                        Nasz grupa w składzie: Miłosz Czaja, Damian Haznar, Szymon Duda oraz Dominik Urbanek zajęła III miejsce. Gratulujemy zwycięzcom i wszystkim uczestnikom! Zachęcamy do dalszego poznawania tajników zawodów związanych z gastronomią, ponieważ: „Jedzenie łączy ludzi na wielu poziomach. To pokarm dla duszy i ciała; to prawdziwa miłość”.

                                                                                                                            Doradcy zawodowi

                                                                                                             E. Rodzinka, A. Juszczęć - Jakubik

          • Z wizytą w Regionalnym Centrum Odzysku Odpadów w Krośnie.

          • Nowa galeria Z wizytą w Regionalnym Centrum Odzysku Odpadów w Krośnie. została dodana do albumu fotograficznego

            W dniu 3 listopada uczniowie klasy 8a mogli sami przekonać się w jak bezpieczny i czysty sposób odbywa się przekształcanie odpadów komunalnych w surowce do dalszego wykorzystania. Zapoznali się z funkcjonowaniem instalacji oraz zdobyli cenne informacje dotyczące poprawnej segregacji odpadów. Regionalne Centrum Odzysku Odpadów w Krośnie jest to jeden z najnowocześniejszych i najlepiej wyposażonych zakładów tego typu w kraju. Zastosowana technologia umożliwia przyjmowanie i przetwarzanie odpadów z terenu miasta Krosna oraz gmin sąsiednich. Regionalne Centrum Odzysku Odpadów w Krośnie składa się z części mechanicznej oraz części biologicznej. Część do mechanicznego przetwarzania odpadów, czyli hala sortownicza oraz cała linia do segregacji odpadów, wyposażone są w nowoczesne urządzenia i rozwiązania technologiczne, wprowadzające automatyczny system segregowania odpadów oraz zwiększające efektywność i skuteczność pracy całej instalacji. W bioreaktorach przetwarzana jest frakcja biologiczna wydzielona z „odpadów zielonych”. oraz odpadów zmieszanych. Prowadzony jest proces kompostowania i biologiczne suszenie w oparciu o nowoczesną technologię. Dzięki zastosowanym technologiom i rozwiązaniom wszystkie procesy biologicznego przetwarzania odbywają się w zamknięciu, bez generowania uciążliwych zapachów. Żródło: Krośnieński Holding Komunalny

          • Warsztaty mydlarskie

          • Nowa galeria Warsztatów mydlarskie została dodana do albumu fotograficznego

            „Mydło wszystko umyje, nawet uszy i szyję  

            Mydło, mydło pachnące jak kwiatki na łące”

            Słowa tej sympatycznej piosenki stały się mottem warsztatów mydlarskich, w których 4 listopada wzięli udział chętni uczniowie klas ósmych.

            Pełni entuzjazmu, ochoczo zabraliśmy się do pracy.

            Po raz pierwszy z bliska mogliśmy zobaczyć rozmaite oleje, masła, barwniki i olejki eteryczne. Te ostatnie zrobiły furorę wśród wszystkich! To zawsze najmilsza część zajęć – wąchanie i poznawanie prawdziwych, naturalnych zapachów. A potem komponowanie własnych połączeń, których użyje się podczas wyrobu mydła. Magia zapachów zawsze działa! To taka świetna zabawa. Zaczęliśmy od krótkiej rozmowy zapoznawczej i zasad bhp. Ubrani w fartuszki, rękawiczki i okulary ochronne zapoznaliśmy się z „magiczną” recepturą. Ktoś uważnie odmierzył olej kokosowy, ktoś masło shea, które wspólne zaczęliśmy ogrzewać w kąpieli wodnej. Ktoś inny – wodę destylowaną, a jeszcze inny ktoś ostrożnie – wodorotlenek sodu. Dobraliśmy dodatkowe składniki: peeling malinowy, pąki róż i kolorowe barwniki.

            Każda grupa samodzielnie sporządziła ług, a następnie – po osiągnięciu odpowiedniej temperatury – łączyła go z tłuszczami i dodatkami przy pomocy blendera. Osiągnąwszy odpowiednią konsystencję i barwę masy mydlanej – wylewaliśmy ją uważnie do przygotowanych foremek. I już, to niby wszystko, ale zajęło nam trochę czasu.

            Dowiedzieliśmy się sporo o domowym wytwarzaniu mydła, bez sztucznych dodatków, tylko z naturalnych składników. Nasze mydełko będzie gotowe do użycia dopiero za miesiąc, ponieważ musi dojrzeć, by było delikatniejsze i lepiej się pieniło, nie możemy się doczekać żeby je wypróbować. Warsztaty na długo zostaną w naszej pamięci.

          • Bookcrossing, czyli krążąca książka

          • Nowa galeria Bookcrossing, czyli krążąca książka została dodana do albumu fotograficznego

            Bookcrossing, czyli krążąca książka, to społeczna, ogólnoświatowa forma popularyzowania czytelnictwa, która zrodziła się w 2001 r. w Stanach Zjednoczonych i swoim zasięgiem obiegła cały świat. Dotarła również do Odrzykonia. Jak to działa?? Bookcrossing polega na tym, że w wyznaczonym miejscu możesz zostawić książkę, której nie potrzebujesz, by ktoś innym mógł ją sobie zabrać. Możesz także zabrać książkę dla siebie, niekoniecznie przynosząc coś w zamian. W naszej szkole na korytarzu 2. piętra powstał taki kącik dla podróżujących książek. Książki oznaczone specjalną pieczątką dedykowane są przede wszystkim dla uczniów klas 1-3, ale nie tylko, nasz regał może odwiedzić każdy chętny. Do bookcrossingu nie potrzeba żadnych opłat, kart, kont ani formalności. Po prostu zabierasz sobie książkę i zostawiasz swoją książkę dla innych. Zapraszamy! Jeśli masz książkę, której już nie czytasz, przynieś ją do naszego kącika! Dzielenie się książką jest lepsze od jej posiadania!

          • 1 listopada - Święto Zmarłych

          • Nowa galeria 1 listopada - Święto Zmarłych została dodana do albumu fotograficznego

            Pierwszego listopada, jak co roku, oddajemy cześć i pamiętamy o naszych bliskich, których już nie ma wśród nas. Stajemy skupieni, z pochylonymi głowami nad mogiłami, by jeszcze raz przywołać w naszej pamięci obraz tych, z którymi spędziliśmy wiele wspólnych chwil. W naszej szkole listopadowa zaduma udzieliła się uczniom i nauczycielom podczas apelu z okazji Wszystkich Świętych, który odbył się 2 listopada. Refleksyjny i wzruszający program słowno-muzyczny zaprezentowali uczniowie z klas drugich, którzy przypomnieli nam, że pamięć o zmarłych jest naszym obowiązkiem, a wyrażać ją możemy poprzez zapalony znicz, przyniesione kwiaty i modlitwę.

          • DZIEŃ DRZEWA

          • Nowa galeria DZIEŃ DRZEWA została dodana do albumu fotograficznego

            28 października w Centrum Edukacji Przyrodniczej w Pietruszej Woli rozstrzygnięto Gminny Konkurs Plastyczny „Święto Drzewa - Ogrody Dla Przyrody”. Tematem konkursu było artystyczne wyobrażenie drzewa lub drzew rosnących w sąsiedztwie innych roślin, tworzących wspólnie ważny ekosystem przyjazny dzikim zwierzętom, ptakom i owadom. Wpłynęło wiele pięknych i pomysłowych prac od dzieci z naszej szkoły, ale to właśnie Szymon Dobrowolski - uczeń klasy I b odniósł największy sukces, gdyż jego praca zdobyła I miejsce w kategorii klas I-IV. Serdecznie gratulujemy!

          • Spotkanie z p. Marcinem Kostrzyńskim

          • Nowa galeria Spotkanie z p. Marcinem Kostrzyńskim została dodana do albumu fotograficznego

            Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w bardzo ciekawej prelekcji dotyczącej życia dzikich zwierząt przeprowadzonej przez pana Kostrzyńskiego, zwanego też Marcinem z  Lasu.

                        Nasz niezwykły gość to dziennikarz, leśnik, operator kamery, miłośnik i obserwator przyrody, autor wielu filmów ukazujących niezwykłe życie zwierząt oraz współautor audycji i programów, m.in.  „Wkoło Natury”, „Król Zwierząt”, „Leśne zwyczaje”, „Magazyn Przyrodniczy”, Dzika Polska”, „Przyroda i ludzie”. Uczniowie obejrzeli niezwykłe filmy ukazujące zachowania zwierząt w naturalnym środowisku rejestrowane z ukrytej kamery.

            Pan Kostrzyński wydał również wiele książek przyrodniczych, np. „Przyrodyjki”, „Gawędy o wilkach i innych zwierzętach”, „Plotki o zwierzętach”, „Puszcza.”

                        Zachęcamy do obejrzenia filmów naszego gościa na Kanale YouTube „Marcin z Lasu”. Zapraszamy też do naszej szkolnej biblioteki – posiadamy książki p. Marcina Kostrzyńskiego z autografami autora.

               Bibliotekarze

    • Lorem ipsum...
    • Kontakty

      • Szkoła Podstawowa im. Aleksandra Fredry w Odrzykoniu.
      • (013)4311727 fax: (013)4311727
      • ul. Ks. Ernesta Świątka 4 38 - 406 Odrzykoń Poland
  • Galeria zdjęć

      brak danych