Dzień Pisma Ręcznego
Pasowanie na czytelnika biblioteki szkolnej
Pasowanie na czytelnika biblioteki szkolnej
W czwartek 25 stycznia w naszej bibliotece szkolnej odbyło się pasowanie na czytelnika uczniów klas pierwszych. Celem uroczystości było oficjalne przyjęcia do grona czytelników dzieci, które dopiero w tym roku szkolnym rozpoczęły naukę. Nad przebiegiem uroczystości czuwali członkowie kółka bibliotecznego, którzy przedstawili młodszym kolegom zasady korzystania z biblioteki oraz wyjaśnili, jak ważne jest ,,dobre” traktowanie książek. Po złożeniu uroczystej przysięgi nowo pasowani czytelnicy mogli wypożyczyć wybrane przez siebie książki.
Na pamiątkę spotkania każda klasa otrzymała pamiątkowy dyplom.
KONIEC FERII
Ferie zbliżają się do końca.
W poniedziałek (12 lutego 2018r.) rozpoczynamy II semestr
według nowego planu lekcji.
Przedstawienie w RCKP
"W 80 dni dookoła Świata"
wraz z Zespołem Tanecznym „KLEKS”
W piątek 19 stycznia klasa szósta uczestniczyła w RCKP w Krośnie w niezwykłym spektaklu opartym na motywach powieści podróżniczo-przygodowej "W 80 dni dookoła świata". Przedstawienie zostało przygotowane przez dziecięco-młodzieżowy zespół taneczny "Kleks", a na scenie wśród 160 tancerzy mogliśmy podziwiać nasze uczennice – Julię Grzybałę i Natalię Słowik oraz absolwentkę naszej szkoły – Gabrielę Wronę.
Uczniowie wrócili pełni wrażeń. Spektakl zachęcił ich do przeczytania utworu Juliusza Verne'a "W 80 dni dookoła świata”, przedstawiającego przygody ekscentrycznego angielskiego gentlemana Fogga i jego służącego Passepartout.
Elżbieta Rodzinka
PODSUMOWANIE PRACY GAZETKI SZKOLNEJ "LIDER"
- Koniec I semestru to czas podsumowan.Dziennikarze LIDERA pracowali bardzo solidnie, dlatego tez jestesmy na 3 miejscu w ogolnopolskim rankingu juniormedia z 320 punktami.Oby tak dalej!
BAL KARNAWAŁOWY
Karnawał to czas zabawy i szaleństwa przed rozpoczynającym się Wielkim Postem. Wszędzie trwają zabawy, a w szkołach uczniowie bawią się na balach choinkowych. Także i u nas w szkole w dniu 23 stycznia odbyła się impreza. Jak co roku, rano bawiły się klasy I-III, w południe do godziny 16 klasy IV-VI, a po nich do 19 klasy VII i gimnazjalne.
Dyskotekom towarzyszyła muzyka, tańce i wygłupy. Sporo osób przyszło w przebraniach, co dodało zabawie uroku. Na uczniów czekał pyszny poczęstunek zorganizowany przez panie kucharki, a sfinansowany przez Radę Rodziców. Każdy bawił się wspaniale i na pewno na długo zapamięta tę szaloną imprezę.
Katarzyna Blicharczyk
SPOTKANIE Z RODZICAMI
SPOTKANIE WYCHOWAWCÓW Z RODZICAMI
odbędzie się w dniu 25 stycznia 2018r.
w godz.16.00 - 18.00
JASEŁKA
JASEŁKA
W dniu 13.01 i 14.01 2018r. w Domu Kultury w Odrzykoniu odbyły się jasełka.
Rozpoczęły się pięknym występem grupy muzycznej MGK MILENIUM i śpiewem dziewczynek oraz siostry Agnieszki. Po odsłonięciu kurtyny ukazała się Maryja szykująca obiad. Następnie pojawił się posłaniec, aby poinformować o spisie ludności w całym kraju. Maryja z Józefem udali się do Betlejem, aby się zapisać. Józef szukał miejsca, aby przenocować, niestety nic nie znalazł.
Nagle kurtyna się zasunęła… Akcja przeniosła się na pasterzy, których informuje anioł, żeby udali się do Betlejem, bo tam narodził się Zbawiciel. Pasterze dotarli do Betlejem, pokłonili się Jezusowi i w darach złożyli mu baranka. Na scenę weszły również aniołki tańczyły i śpiewały.
Następnie akcja przenosi się do domu… Pod sceną stał stół, mama układała na nim talerze. Nagle wszedł tata z wielką choinką, a dzieci od razu zaczęły ją ubierać w świąteczne ozdoby, śpiewając i podskakując z radości. Mama mówiła o tym, jak nie wpuszczono Maryi do żadnego domu. Kolejna odsłona…
Na scenie pojawili się trzej królowie z wielbłądem. Złożyli Jezusowi dary w postaci złota, mirry i kadzidła. W tym momencie zasunęła się kurtyna…
Do domu rodziny przyleciał anioł i oznajmił, że rodzina święta też chodziła od domu do domu, aby znaleźć schronienie. Ten gest uczy nas, że nie należy zostawiać nikogo w samotności na święta. Wszyscy zrozumieli to przesłanie.
Przedstawienie bardzo się podobało i z niecierpliwością czekamy na podobne w następnym roku.
Julia Grzybała, Zuzanna Urbanek
WYCIECZKA. Kl. VI A i B
Wystawa „Świat zmysłów”
w Muzeum Podkarpackim w Krośnie
Uczniowie klas VI naszej szkoły obejrzeli interaktywną wystawę przygotowaną przez Muzeum Uniwersytetu Jagiellońskiego ukazującą mechanizmy działania ludzkich zmysłów.
Wystawa składała się trzech części: „Receptory’, „Mono czy stereo” i "Oszukać zmysły". W czasie zwiedzania uczniowie mogli samodzielnie wykonać różnego typu doświadczenia przedstawiające budowę oraz podstawowe funkcje narządów zmysłów. Niektóre eksperymenty pozwoliły ocenić sprawność własnych zmysłów, np. oka, ucha, a przeprowadzenie doświadczeń w grupie koleżanek i kolegów było dużą atrakcją i umożliwiło uczniom naukę poprzez zabawę.
Zgodnie ze słowami Konfucjusza: „Usłyszałem i zapomniałem. Zobaczyłem i zapamiętałem. Zrobiłem i zrozumiałem” uczniowie, wykonując samodzielnie doświadczenia, szybko przyswoili sobie nowe informacje, utrwalili posiadaną wiedzę i zrozumieli wiele ważnych procesów życiowych.
E. Rodzinka, A. Jakubik
WOLONTARIAT
Wolontariat-podsumowanie akcji
Dziękujemy Uczniom, Rodzicom i Nauczycielom, którzy wsparli akcje charytatywne w naszej szkole w miesiącach listopad i grudzień 2017r. Włączyliśmy się w ogólnopolską akcję SZLACHETNA PACZKA oraz kontynuowaliśmy nasza szkolną akcję GWIAZDKA.
Zebrano artykuły szkolne, zabawki, żywność długoterminową, które przekazano dla osób potrzebujących z terenu naszej gminy i miejscowości. Dziękujemy za każdy gest życzliwości i pomocy. Koordynatorzy akcji: p.Weneta Lidwin-pedagog, p.Katarzyna Blicharczyk- Marszałek, p.Elżbieta Sitar, p.Barbara Szarek.
Weneta Lidwin
Ogólnopolski Test Ortograficzny
Ogólnopolski Test Ortograficzny
Chętni uczniowie z klas IV - VII wzięli udział w kolejnej edycji Ogólnopolskiego Testu Ortograficznego organizowanego przez Centrum Edukacji Szkolnej. Naszą szkołę reprezentowało 18 uczniów. Dwie uczennice z klasy VII - Emilia Gajda i Patrycja Penar otrzymały tytuł "Eksperta Ortografii". Pozostali uczestnicy zostali nagrodzeni dyplomami uznania.
Gratulujemy! Zachęcamy do zmagań z ortografią w kolejnej edycji Testu.
Szkolny Koordynator Testu
Anna Juszczęć-Jakubik
Krośnieński Konkurs Literacki
Rozstrzygnięcie Konkursu Literackiego
Po raz kolejny, w tym roku osiemnasty, odbył się Krośnieński Konkurs Literacki organizowany przez Krośnieńską Bibliotekę Publiczną i Stowarzyszenie Miłośników Ziemi Krośnieńskiej. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klas VII i gimnazjum.
Głównym celem konkursu jest promowanie twórczości literackiej, zachęcanie do aktywnego uczestnictwa w życiu kulturalnym miasta i regionu, a także pobudzanie wrażliwości i aktywności twórczej w dziedzinie prozy i poezji.
Uroczysty finał Konkursu odbył się w Czytelni Głównej KBP. Rozdaniu nagród towarzyszył piękny koncert kolęd i pastorałek. Na konkurs wpłynęło 109 prac nadesłanych przez autorów z województw południowej Polski. Uczeń klasy VII Arkadiusz Jakubik otrzymał wyróżnienie za utwór "Gdy myślę - Ojczyzna". Nagrody wręczył Prezydent Miasta Krosna Piotr Przytocki. Nagrodzone i wyróżnione utwory opublikowane zostały w specjalnym numerze Krośnieńskich Zeszytów Bibliotecznych.
Uczestnikom gratulujemy i zachęcamy do udziału w kolejnej edycji Krośnieńskiego Konkursu Literackiego.
Nagroda w ogólnopolskim konkursie JuniorMedia.
W dniach 4-5 grudnia przedstawiciele gazetki LIDER wraz z opiekunem przebywali w Warszawie, gdzie mieli okazję przeprowadzić wywiad w ambasadzie Niemiec oraz zwiedzić stolicę, a także spotkać się z dwoma innymi redakcjami, które były laureatami w konkursie „Mikołajki z ambasadą Niemiec”.
Wywiad z Ambasadorem Niemiec –panem Rolfem Nikelem przeprowadzili młodzi dziennikarze .
Wśród nich Katarzyna Blicharczyk, Kinga Zawisza oraz Eryk Wołczański.
15 kwietnia minęły 3 lata, odkąd jest Pan ambasadorem Niemiec w Polsce. Jak wygląda Pana praca w naszym kraju? Czy to trudny zawód? (KINGA)
Tak, to prawda. Już prawie 4 lata jestem w Polsce. Ten czas był bardzo intensywny, ale także bardzo piękny. Stosunki polsko-niemieckie w tej chwili są bardzo ożywione, mamy dużo wizyt, dużo różnych programów wymiany. Jest to z jednej strony wymiana szkolna, wymiana akademicka, są to programy w związku z Polonią. Była z wizytą w Polsce pani kanclerz Angela Merkel, której towarzyszyłem podczas różnych rozmów, był także prezydent Frank-Walter Steinmeier. Często występuję z przemówieniami na uniwersytetach albo podczas konferencji naukowych. Oczywiście, staram się słuchać ludzi w Polsce, by zrozumieć, jak funkcjonuje polska polityka, jaki jest polski punkt widzenia na różne sprawy. Potem w Niemczech staram się to przekazywać i wyjaśniać rządowi. Codziennie uczę się czegoś nowego i bardzo to lubię.
Co Pana zaciekawiło lub zainteresowało w naszej ojczyźnie? (KASIA)
W Polsce znalazłem wielu przyjaciół. Poznałem także dość dobrze wasz kraj, uważam, że Polska jest bardzo różnorodna. Spędzałem swoje urlopy w Polsce, odpoczywałem m.in. w górach, zwiedziłem różne miasta, podoba mi się polska kultura i muzea. Dla mnie ważne jest to, że mogę się przyczynić do budowania dobrych stosunków polsko-niemieckich. Cieszę się, że dziś są tak dobre. No i bardzo polubiłem polski żurek i pierogi (śmiech).
Czy zaskoczyło coś Pana w naszej kulturze?(KASIA)
Zaskoczyło mnie to, że Niemcy i Polacy są aż tak podobni do siebie. Jesteśmy Europejczykami, należymy do tych samych wspólnot, należymy do Unii Europejskiej, do NATO. Sądzę, że Niemcy i Polacy bardzo dobrze się rozumieją i dogadują. Oczywiście każdy kraj jest inny, każdy kraj ma własną kulturę, własną historię. W naszym przypadku historia, która bywała straszna, także w pewnym sensie nas łączy. A jeżeli patrzę na przykład na ruch drogowy, to uważam, że Polacy jeżdżą samochodami rozsądniej niż my, Niemcy.
Jak się jest małym lub młodym człowiekiem, to się marzy, żeby być w przyszłości policjantem lub strażakiem, piosenkarką, a dziś youtuberem. A Pan kim chciał zostać, będąc dzieckiem?
Kiedy miałem 15 lat, brałem udział w wymianie uczniowskiej między Niemcami a Francją. Potem bywałem w Anglii i w innych krajach, przede wszystkim na wakacjach. Ale właśnie jako młody chłopak zacząłem się interesować tym, co było odległe i inne, to znaczy krajami, kulturami, innymi. Zacząłem się także uczyć języków obcych, najpierw angielskiego i francuskiego. Potem zdecydowałem się na studia, były to nauki polityczne oraz stosunki międzynarodowe. A potem, w pewnej chwili się po prostu znalazłem w dyplomacji.
A ile Pan Ambasador zna języków?
Sześć. Niemiecki, francuski, angielski, rosyjski, hiszpański i troszeczkę mówię po polsku. (śmiech)
Być może po dzisiejszym spotkaniu my też zapragniemy w przyszłości zostać ambasadorami. Jest Pan doświadczonym dyplomatą. Proszę nam powiedzieć, jakie cechy powinien on posiadać i nad czym trzeba pracować?
Po pierwsze, chciałbym was wszystkich zachęcić, abyście się zainteresowali tym zawodem, ponieważ jest jednym z najbardziej fascynujących. Codziennie spotykam się z nowymi ciekawymi ludźmi. Dyplomata dużo podróżuje, poznaje różne kraje, różne kultury. Potem rodzi się w człowieku takie poczucie, że czyniło się coś dobrego, że zbliżało się ludzi. Jeżeli chodzi o to, jak najlepiej się przygotować do tego zawodu, to mogę tylko powiedzieć, że najlepiej być otwartym na świat. Trzeba rozumieć, że na świecie istnieje wiele różnych perspektyw, wiele punktów widzenia, nawet na tę samą sprawę. Każda z tych perspektyw jest poprawna i ma prawo istnieć. Ważne jest też to, żeby dobrze się uczyć w szkole. Przede wszystkim jeśli chodzi o naukę języków obcych, lecz także historia jest istotnym przedmiotem. Ale najważniejsze jest to, by być otwartym na innych ludzi.
Niemcy, jak sam Pan mówił w jednym z ostatnich wywiadów, ponoszą odpowiedzialność moralną za wojnę i zniszczenie naszego kraju. Jak się o II wojnie światowej uczy w dzisiejszych niemieckich szkołach? Co o wojnie mówiono w Pana domu, gdy był Pan dzieckiem?
II wojna światowa była dla nas wszystkich w Niemczech ogromną traumą. Jesteśmy jako naród świadomi winy i odpowiedzialności za okupację Polski i innych krajów. Zostały popełnione zbrodnie nie do opisania, zbrodnie popełnione przez Niemców i w imieniu Niemiec. Dlatego tak ważne jest, aby młoda generacja wiedziała o tym, co się wtedy stało, także dlatego by to nigdy więcej już się nie zdarzyło. Dzieci w niemieckich szkołach poznają tę tematykę bardzo wcześnie, w różnych klasach, czytają m.in. „Dziennik Anny Frank”. Szczególny nacisk na tę tematykę jest w gimnazjum. W moim przypadku było tak, że przez cały okres szkolny bardzo dużo się o tym uczyłem, to był bardzo ważny temat. Także w domu często rozmawialiśmy o II wojnie. Mój ojciec uczestniczył w niej jako żołnierz i wrócił do domu z przekonaniem, że takie rzeczy nigdy więcej nie powinny się powtórzyć. Mój dziadek z kolei był w ruchu oporu i babcia zawsze bardzo się bała o jego życie. Dziś naprawdę można powiedzieć, że młodzi Niemcy wiele się w szkole dowiadują. Robi się wszystko, aby wspomnienia o tych strasznych wydarzeniach pozostały w świadomości i aby nigdy więcej się nie zdarzyły. Musimy wszyscy w Europie zatroszczyć się o to, by ludzie działali wspólnie, aby nasza Europa dalej się rozwijała. To jest najlepsza droga ku temu, by nie odżyły nacjonalizmy, które prowadzą do wojny. Jakie słowa skierowałby Pan do młodego pokolenia Polaków, aby przekonać ich, jak ważne są tolerancja i szacunek dla innych kultur i narodowości? Świat składa się z bardzo różnych kultur i krajów. Wszyscy tak naprawdę się cieszymy, kiedy w obcym kraju ludzie przyjmują nas przyjaźnie. Tolerancja w naszym codziennym życiu jest wartością, a to wcale nie oznacza, że musimy zrezygnować z własnych przekonań i zasad. Spotkanie z obcymi kulturami wzbogaca nasze życie. Tolerancja jest także fundamentem Niemiec. My z własnej historii bardzo dobrze wiemy, co oznacza jej brak. W skrócie można powiedzieć, że obozy koncentracyjne, rasizm, narodowy socjalizm uwrażliwiły nas szczególnie na brak tolerancji.
Jak Pan myśli, jak powinny być budowane relacje polsko-niemieckie w obecnych czasach, kiedy to właśnie Polska sprzeciwiła się programowi relokacji uchodźców popieranej przez kanclerz Merkel? (ERYK)
Jest to bardzo trudne pytanie, ale też pokazuje, że wy, będąc młodymi ludźmi, już zajmujecie się takimi złożonymi tematami. Jeden z powodów, dla których teraz Niemcy są otwarte dla uchodźców z krajów, w któ- rych toczy się wojna, jest fakt, że także wielu z Niemców w czasie narodowego socjalizmu musiało uciekać z kraju i także byli uchodźcami. Przyjmowanie uchodźców jest przede wszystkim humanitarnym gestem wobec tych, którzy są prześladowani. Mamy nadzieję, że ci ludzie są u nas na okres przejściowy, a mianowicie do czasu, kiedy będą mogli wrócić do swoich krajów, bo pozwoli na to sytuacja polityczna. Trzeba to jasno powiedzieć - Niemcy przyjmują uchodźców, ale też odsyłają do ich krajów. W relokacji chodzi przede wszystkim o to, aby pomóc tym krajom europejskim, które są bardzo obciążone kryzysem migracyjnym, jak Grecja czy Włochy. Mamy wielkie serca, ale także nasze możliwości są ograniczone, dlatego przede wszystkim trzeba spróbować rozwiązać problem migracji w krajach, z których pochodzą uchodźcy. Tutaj podzielamy zdanie naszych przyjaciół, w tym Polski. Musimy wzmocnić oraz lepiej kontrolować nasze granice zewnętrzne, a także musimy transferować większe środki finansowe dla państw tranzytowych, które przyjmują uchodźców w rejonie Morza Śródziemnego. Musimy prowadzić taką politykę, żeby ugasić konflikty, wtedy ludzie nie będą musieli uciekać ze swoich krajów. Musimy walczyć z przestępcami, przemytnikami ludzi, którzy przewożą ich przez Morze Śródziemne do Europy za ogromne kwoty pieniędzy.
Czy należy Pan do fanów Roberta Lewandowskiego i czy odczuwa Pan satysfakcję z wygranej polskiej reprezentacji w piłce nożnej?
Jestem wielkim fanem piłki nożnej. Kibicuję drużynie Bayern Monachium, więc także Robertowi Lewandowskiemu, ale tylko wtedy gdy gra dla Bayernu, a nie dla reprezentacji Polski. Kilka lat temu byłem na meczu Polska – Niemcy na Stadionie Narodowym, ale niestety, wtedy z wami przegraliśmy. Na mecz Polska – Niemcy podczas Euro wyprodukowaliśmy specjalne polsko-niemieckie szaliki. Jeden z nich jest teraz w kapsule czasu wmurowanej pod terenem fabryki Mercedesa w Jaworznie. Jak widać, piłka nożna może łączyć.
A który mecz Polska – Niemcy Pan Ambasador wspomina jako najbardziej dramatyczny, najciekawszy?
Podczas mistrzostw świata w 1974 roku doszło do tzw. meczu na wodzie we Frankfurcie. Dobrze pamiętam to spotkanie, choć minęło już 40 lat. Polska była wtedy bardzo silna, a dzięki temu zwycięstwu nad waszą reprezentacją Niemcy zostali mistrzami świata. Bardzo się cieszę, że zarówno Niemcy, jak i Polska wystąpią w przyszłym roku na mundialu w Rosji. Nie mogę się doczekać ewentualnego spotkania naszych drużyn.
Polskie dzieci uwielbiają żelki Haribo. Jakie polskie słodycze smakują Panu najbardziej?
Po pierwsze, słodycze są niezdrowe (proszę się częstować – mówi ze śmiechem Pan Ambasador, wskazując na słodycze leżące na stole). Bardzo lubię żelki, ale trudno mi się też oprzeć czekoladzie Wedla. Bardzo mi smakuje polska szarlotka.
Czego Pan Ambasador chciałby życzyć nam, Polakom, na święta i Nowy Rok?
Bardzo dużo szczęścia, bardzo dużo zdrowia i spełnienia marzeń, spokojnych świąt spędzanych razem z rodziną. Na Nowy Rok życzę nam wszystkim – Polakom i Niemcom - więcej pokoju na świecie.
Wspomnienia Kasi
Gdyby mi ktoś jeszcze pod koniec listopada powiedział, że pojadę do Warszawy, to na pewno bym nie uwierzyła. I tu wydarzyła się niespodzianka, bo chyba nikt się nie spodziewał, że nasza redakcja Lider, wygra konkurs mikołajkowy, a nagrodą będzie wywiad z ambasadorem Niemiec i zwiedzanie Warszawy. Byłam jednym z trzech szczęśliwych uczniów, którzy dostali taką szansę. Zapamiętam te dwa dni na bardzo długo, bo wiele się w tym krótkim czasie działo. Miałam możliwość spotkania i przeprowadzenia wywiadu z ambasadorem Rolfem Nikelem. Okazał się on osobą niezwykle miłą, pogodną i sympatyczną. Od razu minęła mi trema, bo Pan Ambasador żartował, co chwilę się śmiał i sprawił, że atmosfera stałą się luźniejsza. Miałam okazję zwiedzić ambasadę i zobaczyć jak się w niej pracuje. Mile wspominam zwiedzanie stolicy, bo byliśmy oprowadzani z przewodnikiem, który bardzo ciekawie opowiadał. Organizatorzy zapewnili nam transport i w bardzo szybkim czasie mogliśmy być w wielu miejscach, które były od siebie oddalone. I tak widziałam: pokaz światła w Pałacu w Wilanowie, Zamek Królewski, Pałac Kultury i Nauki i Starówkę. Widok z 30 piętra Pałacu zatykał dech w piersiach. Niesamowitym przeżyciem była podróż metrem, zwłaszcza, że miałam taką okazję po raz pierwszy. Chwilami czułam się jak jakaś królowa, bo miałyśmy z Kingą piękny apartament, organizatorzy wspaniale nas żywili, wszędzie wozili i zapewniali swoją opiekę i pomoc. Na pamiątkę zrobiłam bardzo dużo zdjęć. Na pewno tą wygraną zapamiętam na bardzo długo, bo była to niesamowita przygoda. Zmęczona, ale szczęśliwa, wróciłam do rzeczywistości i chciałabym móc jeszcze kiedyś przeżyć takie fajne chwile.
Wspomnienia Kingi
Bardzo się ucieszyłam, gdy dowiedziałam się o tej wygranej. Żadne z nas nie spodziewało się takiego sukcesu.
Nadszedł dzień wyjazdu. Odjechaliśmy z ośnieżonego dworca o 3.30. Następne 7,5 godziny spędziliśmy w autobusie. Podróż była bardzo długa i męcząca. Gdy dotarliśmy do celu, przywitała nas pani Kamila-redaktorka Polska Press Grupa koordynująca projektem "Juniormedia". Komunikacją miejską dotarliśmy do hotelu, gdzie zakwaterowaliśmy się i mieliśmy dosłownie chwilkę, aby odpocząć. Reszta dnia zapowiadała się bardzo ciekawie. Lekcja dyplomacji w Ambasadzie Republiki Federalnej Niemiec, później wywiad z Rolfem Nikelem, zwiedzanie Warszawy, kolacja i upragniony powrót do hotelu. Drugi dzień naszej wycieczki rozpoczęliśmy śniadaniem. Następnie zwiedzaliśmy stolicę m.in Pałac Kultury i Nauki oraz Stare Miasto. Pomiędzy poszczególnymi punktami programu podróżowaliśmy komunikacją miejską. Bardzo podobało nam się w metrze. Po obiedzie wsiedliśmy w taksówkę, odczekaliśmy swoje na dworcu i autobusem dojechaliśmy do domu.
W tej wycieczce najbardziej podobał mi się ogród świateł w Wilanowie, i oczywiście pobyt w ambasadzie. Pan ambasador jest bardzo miłym, uprzejmym i sympatycznym człowiekiem. Obdarował nas fajnymi upominkami. Mam nadzieję, że uda nam się jeszcze wygrać parę konkursów z równie ciekawymi nagrodami.
Wspomnienia Eryka
Sama wiadomość, że jadę do Warszawy wywołała u mnie falę entuzjazmu nie do opisania. Od razu zadzwoniłem do mamy podzielić się tą nowiną. Długo myślałem co ze sobą zabrać, aby być gotowym w każdej sytuacji.
Warszawa zrobiła na mnie duże wrażenie: wysokie budynki, szerokie ulice, ogrom samochodów. Mój pokój hotelowy był extra nowoczesny tylko dla mnie. Dzień wywiadu, dzień pełen stresu, żeby dobrze wypaść, nie zapomnieć, nie robić niekończących się yyyy…. Chciałem z tej podróży zyskać jak najwięcej. No po prostu było super. NAJLEPSZE MIKOŁAJKI EVER.
Wspólne kolędowanie.
WSPÓLNE KOLĘDOWANIE
Życzenia świąteczne.
Z okazji Świąt Bożego Narodzenia
wielu głębokich radosnych przeżyć,
wewnętrznego spokoju,
zadumy nad płomieniem świecy,
zwolnienia oddechu
nabrania dystansu do tego, co wokół,
chwil roziskrzonych kolędą
śmiechem i wspomnieniami…
Dyrekcji, nauczycielom i pracownikom szkoły
życzenia składają ucziowie
Życzenia redakcji gazetki szkolnej "LIDER"
W piękny, świąteczny czas Bożego Narodzenia
naszym wspaniałym Czytelnikom,
Dyrekcji, Nauczycielom, Uczniom i Rodzicom
dużo radości, zdrowia,
niezapomnianych chwil w rodzinnym gronie,
spełnienia marzeń, pomyślności i wielu sukcesów
życzą
Członkowie Redakcji "Lidera"
Finał Wojewódzki w badmintonie chłopców
Finał Wojewódzki w badmintonie - Straszęcin 20.12.2017r.
Ostatnim finałem wojewódzkim w 2017 roku były rozgrywki w ramach Podkarpackich Igrzysk Dzieci w badmintonie - gry drużynowe dziewcząt i chłopców. Zawody odbywały się w hali Zespołu Szkół w Straszęcinie, a zostały poprzedzone półfinałami, w których wystartowało 77 zespołów.
Naszą szkołę reprezentowała drużyna w składzie: Szymon Mrozek, Mateusz Guzek, Norbert Szczepanik, Krystian Okólski. Chłopcy bardzo dzielnie walczyli i po wygraniu grupy awansowali do ćwierćfinału. Tam nie sprostali drużynie SP nr 1 z Jodłowej.
Ostatecznie sklasyfikowani zostali na V miejscu w województwie podkarpackim zdobywając 50 pkt. do ogólnej punktacji szkół.
Imieniny patrona szkoły - hr. Aleksandra Fredry
- 12 grudnia przypadają imieniny patrona naszej szkoły-hrabiego Aleksandra Fredry. Z tej okazji klasy VII wraz z wychowawcami przygotowały uroczysty apel, na którym przestawiali bajki tego romantycznego poety. Nie zabrakło również samego twórcy, w którego wcielił się jeden z uczniów. Społeczność szkolna miała okazję spróbować swoich sił w konkursie plastycznym, który odbył się na terenie szkół w gminie.
Lista uczniów nagrodzonych w gminnym konkursie „Śladami Aleksandra Fredry” organizowanym przez Szkołę Podstawową w Odrzykoniu.
Kategoria wiekowa Klasy I-III szkoły podstawowej:
I miejsce;
- Jakub Pojnar SP Odrzykoń
- Oliwia Mastyka SP Odrzykoń
II miejsce;
- Sandra Raś
- Natalia Szafran
III miejsce;
- Krystian Bieryło SP Bratkówka
- Dominika Wacławik SP Odrzykoń
Kategoria wiekowa Klasy IV-VI szkoły podstawowej:
I miejsce;
- Gabriela Lorens SP Ustrobna
- Paweł Szafran SP Odrzykoń
II miejsce;
- Emilia Gębarowska SP Odrzykoń
- Katarzyna Pawlik SP Wojaszówka
- Karolina Zimna SP Wojaszówka
III miejsce;
- Jakub Węgrzyniak SP Wojaszówka
- Julia Biskup SP Ustrobna
- Wiktoria Jakubus SP Ustrobna
Wyróżnienie
- Angelika Markowicz SP Wojaszówka
- Emilia Syrek SP Wojaszówka
Kategoria wiekowa kl. VII i gimnazjum:
I miejsce;
- Julia Gajda SP Odrzykoń
- Patrycja Penar SP Odrzykoń
II miejsce;
- Paulina Jucha GIM. Odrzykoń
- Wiktoria Witkoś SP Łęki Strzyżowskie
III miejsce;
- Eryk Wołczański SP Odrzykoń
- Arkadiusz Jakubik SP Odrzykoń
Wyróżnienie
- Weronika Kosiba SP Wojaszówka
Spotkanie z Mikołajem
SPOTKANIE Z RODZICAMI
Zapraszamy wszystkich rodziców
na spotkanie z wychowawcami klas
w dniu 14 grudnia 2017r. w godz. 1600 - 1800
- Lorem ipsum...