Aktualności

          • NARODOWE CZYTANIE

          • Narodowe czytanie w naszej szkole

             

             

                        W bieżącym roku szkolnym w naszej szkole po raz kolejny przeprowadziliśmy akcję "Narodowe Czytanie", która ma na celu przybliżenie uczniom dzieł należących do polskiej literatury narodowej.

                        W zbiorowym czytaniu wzięli udział uczniowie klas IV - VIII i III gimnazjum. Akcję rozpoczęliśmy od obejrzenia prezentacji multimedialnej ukazującej dorobek literacki Stefana Żeromskiego, krótką biografię i ciekawostki z życia pisarza. W dalszej części uczniowie czytali fragmenty powieści "Przedwiośnie ". W bieżącym roku akcja miała szczególny charakter, ponieważ odbywała się w setną rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości.

                        Zapraszamy do "Narodowego Czytania" za rok.

             

             

                                                                                                                  Bibliotekarze

          • WYCIECZKA KLASY IV ab do KRAKOWA

          • Dnia 6 czerwca klasy IV a i IV b pod opieką pani Edyty Kowalskiej, pani Joanny Albrycht-Cymerman oraz pani Marioli Matuszek wyjechały na wycieczkę do Krakowa. Zwiedzanie miasta zaczęliśmy od Wawelu. Byliśmy w Katedrze Wawelskiej, kryptach, smoczej jamie. Widzieliśmy również smoka wawelskiego ziejącego ogniem. Następnie powędrowaliśmy na rynek. W drodze byliśmy pod oknem papieskim. Odmówiliśmy modlitwę w Kościele Mariackim. Zrobiliśmy zakupy w sukiennicach, jechaliśmy dorożką, a o godzinie 13.00 wysłuchaliśmy hejnału z wieży mariackiej. Na rynku spotkaliśmy Krzysztofa Golonkę- zdobyliśmy od niego autografy. Po obiedzie pojechaliśmy do ZOO. Bardzo podobały nam się przebywające w nim zwierzęta: małpy , słonie, pingwiny, lwy, tygrysy itd… Do Odrzykonia wróciliśmy ok. godziny 22.00. Tutaj czekali na nas rodzice.

          • WYWIADY LIDERA

          • WYWIAD Z JERZYM DUDKIEM, BYŁYM BRAMKARZEM REPREZENTACJI POLSKI

            A: Gazetka Lider

            B: Jerzy Dudek

             

            A: Dzień dobry, jestem redaktorem gazetki Lider. Czy zgodziłby się Pan udzielić krótkiego wywiadu do naszej gazetki?

            B: Tak.

            A: Skąd się wzięło zamiłowanie do piłki?

            B: Ciężko powiedzieć, tak naprawdę. Kiedyś nie było nic innego do roboty, wszyscy grali w piłkę,, więc grałem i ja. Pierwsze kroki stawiałem w szkolnym klubie sportowym i grałem jako lewy obrońca. Jak miałem 12 lat trener zdecydował że jednak jestem lepszym bramkarzem niż obrońcą i tak się zaczęła moja przygoda na bramce.

            A: Co zdecydowało, że został Pan bramkarzem?

            B: Ciężko powiedzieć, bo na początku grałem jako lewy obrońca cały czas i podobała mi się ta pozycja, ale chyba nie mieliśmy bramkarza dobrego i mój trener, wtedy jeszcze mój wychowawca z klasy właśnie, mówi: Słuchaj, wydaje mi się, że jesteś lepszym bramkarzem niż nasz bramkarz, który obecnie broni i chciałbym, żebyś grał na bramce. I tak naprawdę się zaczęło. Ja jestem chyba takim trochę realistą i też rozumiem pracę w zespole i ta pozycja bardzo mi odpowiadała. Pamiętam od małego, że pracowałem bardzo ciężko nad sobą, bo jednak bramkarz to bardzo specyficzna pozycja na boisku i stąd się wzięło, że gram na bramce.

            A: Czy lubił Pan swoją pozycję na boisku?

            B: Tak, aczkolwiek ona jest bardzo trudna, bardzo ciężka, bo wiadomo, że jak puścisz gola, to wszyscy obwiniają ciebie za tego gola, ale jeżeli bronisz piłki takie niemożliwe- to czasami jest to taka satysfakcja jak strzelenie gola, porównywalnie takie. Mnie bardzo podoba się gra na bramce, chyba za to, że możesz pomóc swojemu zespołowi wielokrotnie, że za każdym razem ratujesz swój zespół i to bardzo pasuje do mojego charakteru, gra na bramce.

            A: Jaki był dla Pana najważniejszy moment w karierze?

            B: Mój najważniejszy moment to chyba wtedy jak miałem 18 lat i dostałem propozycję z trzecioligowego klubu, już prawie miałem iść na kopalnię i wtedy prezes tamtego klubu zaproponował mi w nim  grę. Wiedziałem, że to jest dla mnie wielka szansa, że nie mogę zmarnować zaufania, jakim obdarzył mnie ten prezes wtedy, bo wziął mnie na piątego bramkarza w tej trzeciej lidze i wierzył, że szybko się przebiję do pierwszego składu. Rzeczywiście po dziesięciu miesiącach byłem pierwszym bramkarzem w trzeciej lidze. No i się rozwijałem, cały czas robiłem postępy, cieszyłem się z każdego dnia, że mogę grać w piłkę, bo to dla mnie duży dar od losu i powiedziałem, że już tego nigdy nie zmarnuję. Tak naprawdę każdą zmianę klubu traktowałem jak wielką szansę, wielki dar od losu, wielką przygodę i traktowałem to jako coś nowego, nie jako koniec -tylko jako początek tej nowej przygody. Wiadomo później odnosi się z tego sukcesy i  porażki. Chyba najlepszym sukcesem to jest wygranie Ligi Mistrzów z Liverpoolem w 2005 roku. To jest taki dla nasz wszystkich wspaniały moment takiego życia, że przegrywaliśmy i tylko sami mogliśmy odmienić ten los, nikt nam nie mógł w tym pomóc, musieliśmy sami się zmobilizować i doprowadziliśmy do remisu 3:3 i wygraliśmy w rzutach karnych.

            A: Co zdecydowało o zakończeniu Pana kariery?

            B: Chyba trochę wiek, bo miałem prawie 39 lat, ale też już chyba zmęczenie. 16 lat grałem za granicą. Grałem 6 lat w Holandii, w Anglii 6 lat, 4 lata w Hiszpanii, już bardzo chciałem wracać do Polski, no i trochę już byłem zmęczony tą dyscypliną. Od poniedziałku do piątku trzeba ciężko trenować, bo też nie wiesz, czy będziesz grał w sobotę i codziennie taka dyscyplina na szukanie mobilizacji. To już w pewnym momencie człowiek jedynie o czym marzy, to o tym, żeby przyjechać do domu. I ja jak odjechałem bardzo dawno temu do Holandii, to powiedziałem, że na pewno wrócę do Polski, tylko nie wiem jeszcze kiedy. Myślałem… po roku wrócę do domu, okazało się, że po 16 latach. To był dobry moment do zakończenia tej przygody.

            A: Czym obecnie się Pan zajmuje?

            B: Obecnie, jakby z piłkarskiego punktu widzenia to mamy szkółkę piłkarską w Krakowie, mamy drużynę na najwyższym szczeblu rozgrywek juniorskich, czyli Centralną Ligę Juniorów i Juniorów Młodszych. Cały czas jestem jeszcze czynnym bramkarzem, ale to już są mecze bardziej pokazowe. Rozwijam swoje pasje, gram w golfa. Nauczyłem się w golfa grać w Hiszpanii, więc jest to moja nowa pasja. Trochę ścigam się samochodami. Po prostu rozwijam swoje pasje,, robię to co lubię. No i jestem taksówkarzem dzieci, wożę je codziennie do szkoły.

            A: Czy chciałby Pan, aby Pana dzieci poszły Pana śladami?

            B: Mój syn już chyba nie pójdzie, bo już jest starszy, już skończył przygodę z piłką. Dziewczyny dobrze sobie radzą, ale to też już nie jest tak chyba. Będą robiły, co będą chciały. Mnie rodzice nie namawiali do piłki. Ja codziennie sam wstawałem do szkoły, po szkole na treningi, po treningu do domu. Sam sobie przygotowywałem sprzęt piłkarski i byłem bardzo mocno zdyscyplinowany, jeśli chodzi o piłkę nożną i to zawsze radzę rodzicom, żeby tak robili, starali się jak najmniej angażować w treningi dzieci, żeby one same przygotowywały sprzęt, same pastowały sobie buty. Żeby sobie przygotowały rękawice bramkarskie, żeby poczuły tę wielką pasję. To nie jest tylko bieganie za piłką, ale wszystko co się dzieje wokół piłki, czyli jak się odżywiasz, jak idziesz spać, jak przeżywasz te 24 godziny oprócz treningu. To jest to do czego namawiam rodziców, żeby najmniej oni się angażowali, ażeby młodzi piłkarze angażowali się w to, co robią.

            A: I ostanie pytanie. Czy liczył Pan obronione i stracone bramki?

            B: Znaczy straconych bramek nie trzeba liczyć, bo one są policzone. Bardzo łatwo policzyć, bo są statystyki, które są prowadzone od niedawna, ale procentowo, bo ja grałem w bardzo silnych klubach. Ja grałem po prostu w klubach, które zawsze walczyły o najwyższe cele, czyli grały o mistrzostwo kraju. Ja byłem najlepszym piłkarzem w Holandii, dwa razy najlepszym bramkarzem i zawsze miałem jakby dobry zespół i my więcej strzelaliśmy, niż traciliśmy tych goli. Ja z kolei, miałem mniej pracy w tych klubach, bo jak masz pięć, sześć piłek na cały mecz, musisz być bardzo skoncentrowany, żeby nie dać się w jakiś sposób zaskoczyć. Chyba więcej obroniłem piłek niż puściłem, takie chyba mam statystyki.

            A: Dziękuję za wywiad.

            B: Wszystkiego dobrego.

            Szymon Mrozek

          • MIĘDZYWOJEWÓDZKI KONKURS WIEDZY O IGNACYM ŁUKASIEWICZU

          • XV MIĘDZYWOJWEWÓDZKI KONKURS

            „ŻYCIE I DZIAŁALNOŚĆ IGNACEGO ŁUKASIEWICZA”.

             

            Nasi gimnazjaliści nie odpuszczają!

            29  maja 2018 r. w Zespole Szkół Miejskich Nr 3 w Jaśle w ramach  obchodów Dni Patrona Szkoły odbył się XV finał Międzywojewódzkiego Konkursu: „ŻYCIE I DZIAŁALNOŚĆ IGNACEGO ŁUKASIEWICZA”. Konkurs skierowany był do młodzieży gimnazjalnej z terenu województw: podkarpackiego i małopolskiego.

            W kategorii wiedzy uczniowie musieli wykazać się dużym zasobem wiadomości  z zakresu historii i biografii twórcy przemysłu naftowego oraz z zakresu chemii węglowodorów i ich jednofunkcyjnych pochodnych. „Nasza” trójka: Kinga Zawisza, Justyna Krygowska i Łukasz Lidwin świetnie poradziła sobie ze szczegółowymi pytaniami, zajmując wysokie II miejsce! Gratulujemy serdecznie tego wielkiego sukcesu, życząc naszym, już niedługo absolwentom powodzenia w szkołach ponadgimnazjalnych.

          • Wyjazd do teatru

          •  " Plastusiowy pamiętnik"

            3 czerwca, w niedzielę, uczniowie klasy I i III wybrali się do Krosna, do RCKP na spektakl "Plastusiowy pamiętnik" w wykonaniu aktorów Teatru Nowego  w Zabrzu.

            Spektakl był oparty na wątkach lektury Marii Kownackiej. Adaptacja sceniczna tego utworu powstała z uwzględnieniem treści najbardziej edukacyjnych, mówiących o przyjaźni, odpowiedzialności, odwadze oraz mądrości. Dzieci dowiedziały się, że warto mieć przyjaciół,  jak zdobywa się przyjaźń, życzliwość innych, a także o tym, że warto pomagać  i być miłym kolegą. Utrwaliły sobie także wcześniej omawianą lekturę.

            Dzieci po spektaklu zrobiły sobie pamiątkową fotografię z aktorami, a następnie udały się na najlepsze lody w Krośnie. Po mile spędzonym niedzielnym popołudniu zadowolone wróciły do domu.

            Bardzo serdecznie dziękuję Rodzicom za zaangażowanie i pomoc.

                                                                                                 B. Bardzik

          • PRZYGOTOWANIA DO DNIA MAMY W ŚWIETLICY SZKOLNEJ

          •  

             

            26 maja to dzień szczególny i piękny, ponieważ życzenia składają wszyscy- od najmłodszych do najstarszych. To wtedy nasze jedyne i ukochane mamy mają swoje święto. Nasza świetlica szkolna również przygotowała się do tego wyjątkowego dnia, robiąc dla swoich rodzicielek wiele prezentów. Dzieci własnoręcznie wykonały laurki z wierszami, życzeniami oraz sporą ilością kwiatów i serduszek. Powstały też portrety mam, malowane farbami plakatowymi. Uczniowie pamiętali nawet o najdrobniejszych szczegółach, takich jak: ulubione kolczyki, czy spinki we włosach.Były również obrazki piaskowe, czyli malowane piaskiem oraz tulipany wykonane techniką origami.
                Chcąc podziękować za trud, miłość i dobroć, złóżmy najlepsze życzenia wszystkim mamom, aby ten dzień trwał przez cały rok.
             
                                                                                                                                                                        E. Sitar
             
             
                
          • WYCIECZKA KLASY VI A

          • Sandomierz – miasto na wzgórzu lessowym

            28 maja klasa VIa pod opieką wychowawcy oraz p. Doroty Guzek wybrała się na wycieczkę do Sandomierza. Pogoda nam dopisała. Nasze zwiedzanie rozpoczęliśmy od spotkania z przewodnikiem, który powitał nas przy Zabytkowej Studni na  Starym Mieście. Następnie ruszyliśmy przez rynek, podziwiając zabytkowe kamieniczki na taras widokowy Bramy Opatowskiej. Z tej gotyckiej bramy roztacza się piękna panorama miasta i okolicy. Kolejno dotarliśmy do Podziemnej Trasy Turystycznej, która stanowi system XIV i XV wiecznych piwnic. W nich sandomierscy kupcy składowali towary, a ich lochy owiane są niesamowitymi legendami. Tajemniczym miejscem była „Katownia”, w której znajdowały się dyby i narzędzia tortur. Kolejno przeszliśmy przez Ucho Igielne, wąwozem lessowym i dotarliśmy do Kościoła św. Jakuba.  Później spacerkiem przeszliśmy na dziedziniec zamkowy i kierując się na rynek podziwialiśmy Collegium Gostomianum oraz dom Jana Długosza. Przedostatnim punktem naszego zwiedzania była Bazylika Katedralna.  Wnętrze tego kościoła zdobi wspaniały zespół rokokowych ołtarzy. Na ścianach widnieje zespół 16 obrazów, z których 12 tworzy cykl tzw. "Kalendarium", natomiast cztery z nich przedstawiają sceny z historii Sandomierza. Po pożegnaniu z przewodnikiem udaliśmy się do Muzeum Figur Woskowych Ojca Mateusza, gdzie odwiedziliśmy kościół, który dotychczas znaliśmy jedynie z telewizyjnego ekranu. Zobaczyliśmy także pokój biskupa, plebanię, posterunek policji, a nawet celę. Wszystkie pomieszczenia zostały zaaranżowane na wzór pomieszczeń serialowych w użyciem oryginalnych elementów scenografii! Niecodzienną atrakcją były również naturalnych rozmiarów figury woskowe aktorów m.in. Artura Żmijewskiego, Kingi Preis, Eryka Lubosa, Piotra Polka. Na zakończenie wycieczki udaliśmy się na zasłużony obiad i lody. Nasza wycieczka była bardzo udana. Zobaczyliśmy wiele interesujących miejsc i zrobiliśmy sporo pamiątkowych zdjęć.

            Wycieczkowicze

          • TURNIEJ - DYKTANDO ORTOGRAFICZNE

          • 29 maja przedstawiciele szkoły podstawowej i gimnazjum wzięli udział w arcytrudnym dyktandzie ortograficznym w Przybówce. Celem turnieju było uczczenie pamięci patrona szkoły-Stanisława Gałuszki; jak również setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, a nade wszystko dbanie o poprawność ojczystego języka.

            Do zmagań z ortografią przystąpili: Igor Wójcik, Wiktoria Dudek, Wiktoria Słowik i Mateusz Kowalski z gimnazjum oraz Paulina Blicharczyk i Weronika Zwiercan ze szkoły podstawowej. Ocenie podlegała nie tylko poprawność ortograficzna i interpunkcyjna, również czytelny i estetyczny zapis.

            Nasi uczniowie poradzili sobie dobrze, zdobywając miejsca na podium i wyróżnienia.

            W kategorii gimnazja: II miejsce - Igor Wócik, wyróżnienie- Mateusz Kowalski.

            W kategorii szkół podstawowych: III miejsce - Paulina Blicharczyk, wyróżnienie-Weronika Zwiercan.

            Gratulujemy!

          • POKAZY Z FIZYKI

          •  

            W środę 16 maja o godzinie 800 uczniowie klas gimnazjalnych i klasy 7. pojechali na pokazy z fizyki organizowane przez Politechnikę Rzeszowską. W tym roku były to jubileuszowe XX pokazy, a tematykę stanowiły działy: elektrostatyka, fale i drgania czyli muzyczna fizyka i światło. Doświadczenia fizyczne rozpoczęły się około 10 i trwały prawie 2 godziny. W auli mieliśmy szansę poczuć się jak studenci i wiele się nauczyć. Myślę, że nas szczególnie zainteresował dział fale i drgania a dokładniej wykładowca, który potrafił nas zainteresować m.in. swoim talentem muzycznym. Zagrał i zaśpiewał dla nas  kilka znanych przebojów, co spowodowało uśmiech na twarzy. Po zakończeniu pokazów dostaliśmy pół godziny czasu wolnego od nauczycieli, głównie aby coś przekąsić. Do szkoły wróciliśmy w czasie 7 lekcji. Każdy z uczniów był bardzo zadowolony z pokazów i wydawał się jeszcze bardziej zainteresowany fizyką i tym wszystkim, co nas otacza.

            Mateusz Kowalski

          • KONKURS W BIBLIOTECE

          • W czwartek 24 maja w bibliotece szkolnej odbyło się podsumowanie konkursów zorganizowanych z okazji tygodnia bibliotek. Młodsi czytelnicy- uczniowie klas I- III mogli wykazać się pomysłowością i talentem plastycznym , tworząc plakat zachęcający do czytania. Inną formą promocji czytelnictwa były zdjęcia przekazane na konkurs fotograficzny ,,Przyłapani na czytaniu”, który został skierowany do starszych uczniów szkoły podstawowej.

            Serdecznie gratulujemy wszystkim laureatom!

            Rozstrzygnięto konkurs plastyczny

            1. Patrycja Foryś
            2. Oliwia Mastyka
            3. Dominik Bączar

            Wyróżnienia: Zuzanna Krygowska, Dominika Wacławik, Laura Niszczak, Karol Jedziniak

            Konkurs fotograficzny

            1. Oliwia Waliszko
            2. Paulina Blicharczyk
            3. Kinga Jucha

            Na szczególne wyróżnienie zasługuje praca Maksymiliana Pelczara.

          • ZAWODY STRAŻACKIE

          •  

            Szkołę reprezentowała drużyna w składzie:

            Kinga Zawisza, Aleksandra Mach, Anna Krygowska, Mateusz Szybisty, Adam Młocek

          • ZAJĘCIA CHEMICZNE

          • MŁODZI CHEMICY ZE ŚWIETLICY!
             
             
            Wszyscy lubimy próbować czegoś nowego, zmierzać się z nowymi wyzwaniami, a także poczuć dreszczyk emocji. To były jedne z niewielu odczuć, które towarzyszyły 24 maja 2018r. dzieciom ze świetlicy szkolnej, które odwiedziły pracownię chemiczną w naszej szkole. Podczas tej wizyty mogły oglądać przeróżne doświadczenia chemiczne prowadzone przez panią Dorotę Lorens- nauczycielkę chemii z naszej szkoły. Spalanie wodoru, rozkład tuszu z flamastra, otrzymywanie dwutlenku węgla to niektóre z przedstawionych doświadczeń. Uczniowie zostali pouczeni o zachowywaniu bezpieczeństwa w pracowni. Pod koniec zajęć świetliczaki miały możliwość samodzielnego eksperymentowania z kolorową cieczą, co również wzbudziło ich radość i chęć powtórzenia doświadczeń.
                                                                                                                                                        Elżbieta Sitar
          • POWIATOWY KONKURS WIEDZY o Życiu IGNACEGO ŁUKASIEWICZA

          • W dniu 15 maja 2018 roku w  Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. Ignacego Łukasiewicza w Krośnie odbyła się XIII już edycja powiatowego konkursu wiedzy:„Ignacy Łukasiewicz – Życie i dzieło”. Uczniowie  klas III  gimnazjum naszej szkoły: Kinga Zawisza, Justyna Krygowska i Łukasz Lidwin  w pierwszej części konkursu zmagali się z testem dotyczącym wiedzy  z zakresu historii i biografii tego wielkiego patrioty i filantropa, następnie przedstawili ciekawy referat pt. ”Oblicza patriotyzmu – Ignacy Łukasiewicz jako filantrop i dobroczyńca”.

            Wyniki testu pisemnego oraz profesjonalna prezentacja referatu pozwoliła zająć im wysokie drugie miejsce w tym prestiżowym konkursie.

            Serdecznie gratulujemy, życząc dalszych sukcesów!

          • ZIELONA SZKOŁA

          • Zielona Szkoła – Rymanów Zdrój

            W  dniach 26.03 – 28.03.2018 dzieci z klasy Ib  z wychowawczynią p. Beatą Bardzik i naucz. j.angielskiego p. Anetą Szarek były na Zielonej Szkole w Domu Wczasów Dziecięcych w Rymanowie Zdroju. Uczniowie mieli szansę bezpośredniego poznawania przyrody i pięknych zakątków naszego regionu, a jednocześnie możliwość bezpośredniego przeżywania i działania. Organizatorzy starali się, aby dzieciom niczego nie brakowało, zapewniali fachową pomoc, wiele atrakcji i pyszne, zdrowe posiłki. Program zielonej szkoły był bardzo napięty, wypełniony zajęciami, spacerami i zabawami:  dzieci smakowały wody mineralne, poznawały legendy i opowieści o tej malowniczej okolicy, uczyły się nowych piosenek regionalnych, tańców, uczestniczyły w zabawach integracyjnych.   Miały również okazję odkrywać i prezentować swoje talenty poprzez udział w rożnych konkursach. Większość uczestników, po raz pierwszy w swoim życiu opuszczała swoich ukochanych rodziców i dom rodzinny na całe 3 dni. Pierwszaki zdały w stu procentach egzamin  z samodzielności i dojrzałości, mimo pierwszej w życiu dłuższej rozłąki z rodzicami. Czas minął szybko, do domu dzieci wróciły uśmiechnięte i zadowolone z mnóstwem miłych wspomnień, dyplomów i wspaniałych pamiątek.

          • Światowy Dzień Poezji

          • Z okazji Światowego Dnia Poezji w Gminnej Bibliotece Publicznej w Odrzykoniu odbyło się wyjątkowe spotkanie. Zaproszenie przyjęła Anna Ziemba- Lonc- autorka dwóch tomików wierszy, pomysłodawczyni i inicjatorka wydania antologii poezji, w których mogli zadebiutować nieznani szerszej publiczności pisarze. Po raz kolejny z okazji święta poezji bibliotekę w Odrzykoniu odwiedził Marcin Kwilosz- poeta z bogatym dorobkiem literackim, autor siedmiu tomików wierszy. W spotkaniu uczestniczyli czytelnicy GBP oraz uczniowie naszej szkoły.

            Zaproszeni goście podzielili się swoimi przemyśleniami na temat poezji i sytuacji poety w dzisiejszych czasach. Wyjawili, skąd czerpią inspiracje, co sami najchętniej czytają. Uczestnicy spotkania poznali także próbkę talentu Anny Ziemby- Lonc oraz Marcina Kwilosza, którzy chętnie zaprezentowali ulubione ze swoich wierszy.

            Spotkanie w GBP zakończyło się posumowaniem konkursu poetyckiego zorganizowanego dla czytelników biblioteki.

          • XII Powiatowy Konkurs Polskiej Poezji Patriotycznej

          • 23 kwietnia w Zespole Szkół w Iwoniczu odbył się XII Powiatowy Konkurs Polskiej Poezji Patriotycznej, organizowany z okazji Konstytucji 3 Maja. Celem konkursu, którego organizatorem jest Starostwo Powiatowe w Krośnie jest krzewienie wśród dzieci i młodzieży wiedzy historycznej i postaw patriotycznych, kształtowanie wrażliwości na piękno języka polskiego oraz promocja lokalnych talentów. Podczas oficjalnego otwarcia w obecności nauczycieli, opiekunów i młodzieży szkolnej wicedyrektor szkoły Jolanta Bajgier zachęciła do zwiedzania placówki i zapoznania się z bazą szkolną.Na przesłuchania zgłosiło się ponad 53 wykonawców ze szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych z terenu powiatu krośnieńskiego. Każdy przygotował jeden utwór o tematyce patriotycznej.

            Naszą szkołę reprezentowała uczennica klasy VI Julia Jakubczyk.

          • GMINNY KONKURS RUCHU DROGOWEGO

          • W dniu 13 kwietnia 2018 roku grupa uczniów z naszej szkoły pod opieką pani Doroty Hedesz udała się na gminny konkurs wiedzy o ruchu drogowym. Szkołę reprezentowali zarówno gimnazjaliści: Liliana Bieryło, Dominika Jedziniak i Patryk Gumienny - jak i uczniowie podstawówki w składzie: Katarzyna Blicharczyk, Natalia Słowik, Krystian Okólski i Arkadiusz Zimoń. 

             Wszyscy uczniowie przez około 50 minut zmagali się z trudnymi pytaniami. Po skończeniu testu i krótkiej przerwie wyłoniono zwycięzców. Uczniowie podstawówki zajęli trzecie miejsce, a reprezentanci naszego gimnazjum pierwsze i tym samym awansowali  na szczebel powiatowy.  Gratulujemy im   i  życzymy dalszych sukcesów.

            Katarzyna Blicharczyk

          • Pasowanie na czytelnika biblioteki szkolnej

          • W czwartek 25 stycznia w naszej bibliotece szkolnej odbyło się pasowanie na czytelnika uczniów klas pierwszych. Celem uroczystości było oficjalne przyjęcia do grona czytelników dzieci, które dopiero w tym roku szkolnym rozpoczęły naukę. Nad przebiegiem uroczystości czuwali członkowie kółka bibliotecznego, którzy przedstawili młodszym kolegom zasady korzystania z biblioteki oraz wyjaśnili, jak ważne jest ,,dobre” traktowanie książek. Po złożeniu uroczystej przysięgi nowo pasowani  czytelnicy mogli wypożyczyć wybrane przez siebie książki.

            Na pamiątkę spotkania każda klasa otrzymała pamiątkowy dyplom.

            Pasowanie_na_czytelnika.docx

    • Lorem ipsum...
    • Kontakty

      • Szkoła Podstawowa im. Aleksandra Fredry w Odrzykoniu.
      • (013)4311727
        fax: (013)4311727
      • ul. Ks. Ernesta Świątka 4
        38 - 406 Odrzykoń
        Poland
  • Galeria zdjęć

    • brak danych