• Misja szkoły

• Zadaniem  szkoły jest wszechstronne wyposażenie ucznia w wiadomości, umiejętności oraz postawy społecznie akceptowane, które przygotowują go do życia w demokratycznej rzeczywistości. Efektem naszych  działań  będzie uczeń, który  potrafi myśleć samodzielnie  i podejmować odpowiedzialne decyzje.

W swojej działalności (pracy) kierować się będziemy następującymi zasadami:

• przestrzeganie demokratycznych zasad życia szkolnego
          • zasadą równości szans i partnerstwa we wspólnym działaniu podmiotów szkoły
          • zasadą wspólnej odpowiedzialności za siebie
          • zasadą zabezpieczania indywidualnych potrzeb i aspiracji
          • tworzenia kreatywnych postaw nauczycieli, uczniów, rodziców
          • kultu wiedzy w ciągłym doskonaleniu się Rady Pedagogicznej i systematycznym zdobywaniu wiedzy przez uczniów
          • przestrzegania zasad moralnych i etycznych
          • w swoich oddziaływaniach - uwzględnianie postaw patriotycznych, proekologicznych, prorodzinnych, prozdrowotnych