Nowa galeria Półkolonia 2025 została dodana do albumu fotograficznego
Aktualności
Półkolonia LATO 2025
GALA LAUREATÓW KONKURSÓW PRZEDMIOTOWYCH 2024/2025
Nowa galeria GALA LAUREATÓW KONKURSÓW PRZEDMIOTOWYCH 2024/2025 została dodana do albumu fotograficznego
30 maja w Wyższej Szkole Prawa i Administracji w Rzeszowie odbyła się uroczysta gala podsumowująca Konkursy Przedmiotowe organizowane przez Kuratorium Oświaty w Rzeszowie. Wydarzenie to zgromadziło najzdolniejszych uczniów z województwa podkarpackiego. Wśród tych wyjątkowych młodych ludzi nie zabrakło reprezentantki naszej szkoły: LAURY BIELAT, uczennicy klasy VII a - LAUREATKI W KONKURSIE Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO, która odebrała wyróżnienie i podziękowanie z rąk Wojewody Podkarpackiej Pani Teresy Kubas-Hul oraz Podkarpackiej Kurator Oświaty Pani Doroty Nowak-Maluchnik. Serdecznie gratulujemy jej tego osiągnięcia! To ogromny sukces nie tylko samej uczennicy, ale również nauczycieli, którzy z pasją i oddaniem wspierali ją na każdym etapie przygotowań. Szczególne podziękowania należą się także Rodzicom - za ich nieocenione wsparcie, motywację i wiarę w możliwości swojego dziecka. Każdy taki sukces jest dowodem na to, że wspólna praca, zaangażowanie i wzajemna inspiracja prowadzą do rzeczy naprawdę wielkich. Jeszcze raz gratulujemy LAURZE - jesteś prawdziwą dumą naszej szkoły i inspiracją dla całej społeczności!
Regionalna Olimpiada Wiedzy o Wielkich Polakach - wielki sukces uczennic naszej szkoły
Nowa galeria Regionalna Olimpiada Wiedzy o Wielkich Polakach - wielki sukces uczennic naszej szkoły została dodana do albumu fotograficznego
1130 maja 2025 r. w Kalwarii Pacławskiej odbył się finał XXV Regionalnej Olimpiady Wiedzy o Wielkich Polakach, która w tym roku poświęcona była osobie świętego Maksymiliana Kolbe. Organizatorami Regionalnej Olimpiady Wiedzy o Wielkich Polakach jest Michalicki Zespół Szkół Ponadpodstawowych w Miejscu Piastowym oraz Wydział Nauki Katolickiej Kurii Metropolitalnej w Przemyślu.
Do finału zakwalifikowanych zostało 33 uczniów Archidiecezji Przemyskiej z 6 archiprezbiteriatów (rejonów) - zwycięzców drugiego etapu olimpiady. W pierwszym etapie finału uczniowie zmagali się z testem, na podstawie którego wyłoniona została finałowa jedenastka laureatów, którzy o najważniejsze miejsca rywalizowali w finale multimedialnym.
III miejsce w XXV Regionalnej Olimpiadzie Wiedzy o Wielkich Polakach w Kalwarii Pacławskiej zdobyła GERLACH Aleksandra, która w nagrodę pojedzie na 9- cio dniowa wycieczkę do Rzymu, a VIII miejsce wywalczyła WACŁAWIK Dominika a nagrodą dla niej był rower turystyczny.
Wszystkim finalistom i laureatom gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.
Wycieczka klas Vab do Wieliczki i Krakowa
Nowa galeria Wycieczka klas Vab do Wieliczki i Krakowa została dodana do albumu fotograficznego
4Wyruszając na szkolną wycieczkę klasy piąte postanowiły połączyć przyjemne z pożytecznym: aktywnie spędzić czas i poznać jeden z najcenniejszych polskich zabytków - Kopalnię soli w Wieliczce. To jedna z największych atrakcji na mapie Polski i Europy. Pełne życia miasto wykute w soli jest rajem dla pragnących poznać sekrety kopalni. Po podziemnych korytarzach przyszedł czas na odwiedziny u Smoka Wawelskiego, strzegącego grodu Kraka, Katedrę ze słynnym Dzwonem Zygmunta oraz zakup pamiątek w sercu Krakowa - Sukiennicach. Z wycieczki - która była ciekawą lekcją historii i kultury - wróciliśmy trochę zmęczeni, ale w dobrych humorach.
IV Wojewódzkim Konkurs Historyczno-Chemicznym „Z IGNACYM ŁUKASIEWICZEM NA TY”
Nowa galeria IV Wojewódzkim Konkurs Historyczno-Chemicznym „Z IGNACYM ŁUKASIEWICZEM NA TY” została dodana do albumu fotograficznego
Z dumą informujemy, że drużyna Szkoły Podstawowej im. Aleksandra Fredry w Odrzykoniu w składzie: Maja Matusz, Maciej Guzek, Gabriel Winiecki zajęła miejsce w IV Wojewódzkim Konkursie Historyczno-Chemicznym „Z IGNACYM ŁUKASIEWICZEM NA TY”, zorganizowanym przez Zespół Szkół Miejskich nr 3 w Jaśle.
Serdecznie gratulujemy!
Wasza wiedza, zaangażowanie i przygotowanie to powód do ogromnej radości dla całej społeczności szkolnej.Nasi uczniowie godnie reprezentują szkołę w wydarzeniach promujących postaci ważne dla naszego regionu i historii polskiej nauki. Brawo!
XIII Festiwal Nauki i Techniki w krośnieńskim "Mechaniku"
Nowa galeria XIII Festiwal Nauki i Techniki w krośnieńskim "Mechaniku" została dodana do albumu fotograficznego
129 maja ósmoklasiści uczestniczyli w Festiwalu Nauki i Techniki w krośnieńskim "Mechaniku". Miał on na celu popularyzację technicznych kierunków kształcenia w Mechanik Krosno.
Wyjazd klasy Va do Krośnieńskiej Biblioteki Publicznej
Nowa galeria Wyjazd klasy Va do Krośnieńskiej Biblioteki Publicznej została dodana do albumu fotograficznego
9Dzisiejsze deszczowe przedpołudnie klasa V a spędziła w Krośnieńskiej Bibliotece Publicznej. Podczas zajęć dydaktycznych w Oddziale dla Dzieci uczniowie poznali historię i budowę komiksu. Zadaniem specjalnym było samodzielne przygotowanie historyjki obrazkowej. W dalszej części piątoklasiści odwiedzili Dział Opracowania Zbiorów, potężną Wypożyczalnię a także Czytelnię wraz z galerią sztuki. Był też czas na gry i zabawy w wyjątkowym miejscu, zwanym Strefą Młodych. Wyjazd do Krośnieńskiej Biblioteki stał się dobrą alternatywą na pochmurne niebo.
Historia i przygoda ukryte pod ziemią!
Nowa galeria Historia i przygoda ukryte pod ziemią! została dodana do albumu fotograficznego
612 maja 2025 r. uczniowie klasy drugiej naszej szkoły zwiedzili najstarszą w Polsce Kopalnię Soli w Bochni. Celem pobytu było aktywne uczestnictwo dzieci w zajęciach edukacyjnych „Królestwo Skarbnika,” czyli w podróży w czasie, podczas której młodzi odkrywcy prowadzeni przez historię kopalni soli, od średniowiecza po czasy współczesne, otrzymali impuls do rozbudzenia w sobie twórczej postawy, rozwijali spostrzegawczość, wyobraźnię i pobudzali koordynację wzrokowo-ruchową. Zwiedzanie kopalni rozpoczęli od zjazdu pod ziemię ciemnym, wilgotnym szybem „Campi”. Zjazd windą na głębokość 212 m zrobił na dzieciach duże wrażenie. Tuż po zjeździe pod ziemię, na uczestników wycieczki czekała kolejka, która przemierzyła kilometrową trasę pomiędzy szybem „Campi” i „Sutoris”. Kolejka jechała dość szybko, ale po drodze mogliśmy zobaczyć wiele zabytków, postaci i ciekawych, zagadkowych miejsc. Jedną z wielu atrakcji było zwiedzanie Kaplicy św. Kingi (jedynej, pośrodku której przechodzą tory i przejeżdża kolejka) oraz poszukiwanie tajemniczej postaci Bocheńskiego Skarbnika, od lat wypatrywanej przez pracujących górników i turystów odwiedzających kopalnię. Niewielu jest takich, którym udało się go spotkać. Pełna niespodzianek wyprawa solnymi korytarzami prowadziła młodych turystów wprost do odkrycia tajemnicy bocheńskiego skarbu i spotkania z dobrym duchem kopalni. Zwiedzanie kopalni zakończyło się pobytem w komorze Ważyn, która znajduje się na poziomie VI 250 m pod ziemią i pysznym obiadem.
Pobyt w kopalni okazał się niezwykłą przygodą, interesującą lekcją oraz świetną zabawą. Zadowolone i pełne wrażeń dzieci szczęśliwie wróciły do domu.
Zajęcia terenowe klasy VIa z biologii🔎🔬🐸🦎🕷🏢.
Nowa galeria Zajęcia terenowe klasy VIa z biologii🔎🔬🐸🦎🕷🏢. została dodana do albumu fotograficznego
4W dniu dzisiejszym klasa VIa uczestniczyła w zajęciach terenowych z biologii. Wszyscy mieli okazję do wykonania preparatu mikroskopowego oraz obejrzenia go pod mikroskopem. Udało się nam zaobserwować również postać larwalną żaby- kijankę, jaszczurkę zwinkę oraz pająka nartnika. Na zakończenie uczniowie sprawdzili swoją wiedzę o płazach w grze "Wędrówka po Żabolandii". Wszyscy w dobrym nastroju i bogatsi o nowe doświadczenia i wiedzę wróciliśmy do szkoły.
Maskotka naszej szkoły 🤎🧸🧸🧸🤎
Nowa galeria Maskotka naszej szkoły 🤎🧸🧸🧸🤎 została dodana do albumu fotograficznego
Ten słusznych rozmiarów miś to nowy mieszkaniec naszej szkoły! Jak widać całkiem dobrze się u nas czuje... i czeka aż uczniowie nadadzą mu imię. Zdradził nam, że lubi tańczyć, przytulać się, dobrze zjeść...a także pozować do zdjęć. Miś będzie atrakcją na nadchodzącym pikniku rodzinnym i chętni będą mogli się z nim fotografować.
Wyjazd na wycieczkę do Chorzowa
Nowa galeria Wyjazdu na wycieczkę do Chorzowa została dodana do albumu fotograficznego
6W dniu 23 maja uczniowie Szkoły Podstawowej w Odrzykoniu, wyjeżdżający na obozy sportowe organizowane przez UKS Muszkieter oraz reprezentujący naszą szkołę na zawodach sportowych, wyjechali na wycieczkę. Wsparcie finansowe na wyjazd otrzymaliśmy od Orlenu, który promuje sport wśród dzieci i młodzieży. Celem naszej podróży było Zabrze oraz Chorzów. We wczesnych godzinach porannych wyruszyliśmy spod szkoły, aby dotrzeć do Zabrza. Tutaj zwiedzaliśmy obecnie nieczynna Kopalnię węgla kamiennego "Guido". Została ona założona przez hrabiego Guido Henckel von Donnersmarcka w XIX stuleciu. W kwietniu 2013r. Kopalnię "Guido" połączono z Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu. Szolą, czyli winda górniczą, zjechaliśmy 320 metrów pod ziemię. Poznaliśmy historię kopalni, widzięliśmy urządzenia pomagające górnikom w ich ciężkiej pracy, jechaliśmy podwieszaną kolejką elektryczną. Następnie udaliśmy się do Parku Nauki w Chorzowie, gdzie zjedliśmy obiad, a tuż po nim odwiedziliśmy Planetarium. Specjalny seans " Gwiazdy dla opornych" pozwolił nam, w przystępny i zrozumiały sposób, przybliżyć podstawowe zagadnienia astronomiczne. W czasie kosmicznego spaceru obserwowaliśmy widok nieba i różnych konstelacji, tj. gwiazdozbiory, które są widoczne o różnych porach roku. Punktem kulminacyjnym naszej wycieczki był Stadion Śląski w Chorzowie. Tutaj oglądaliśmy zmagania lekkoatletyczne, biorąc udział w Memoriale Janusza Kusocińskiego. Podczas zmagań sportowych na bieżni, w rzutach i na skoczniach zaprezentowało się większość czołowych reprezentantów Polski. W Memoriale wystartowała m.in. rekordzistka świata w rzucie młotem Anita Włodarczyk, wicemistrzyni olimpijska w rzucie oszczepem Maria Andrejczyk, lekkoatleta specjalizujący się w skoku o tyczce Piotr Lisek czy mistrz Europy w biegu przez plotki Jakub Szymański. Emocjom sportowym nie było końca. W późnych godzinach nocnych wróciliśmy do Odrzykonia. Wyjazd był nagrodą dla naszych uczniów, którzy wyjeżdżają na obozy, biorą udział w sportowych zajęciach pozalekcyjnych oraz różnych zawodach sportowych, reprezentując godnie naszą szkołę.
41
Wyjazd klas szóstych na wycieczkę w Bieszczady
Nowa galeria Wyjazd klas szóstych na wycieczkę w Bieszczady została dodana do albumu fotograficznego
10Klasy VI uczestniczyły w wycieczce nad Solinę. Z Odrzykonia wyjechaliśmy o godz. 8.00, a przed godz. 10.00 byliśmy już w Uhercach i szykowaliśmy się do przejażdżki drezynami rowerowymi. Na szczęście dopisała nam pogoda i malowniczą trasę pokonaliśmy w niecałą godzinę świetnie się przy tym bawiąc. Dalej wyruszyliśmy nad jezioro Solińskie,gdzie urządziliśmy sobie spacer wzdłuż Zapory,a stamtąd udaliśmy się na pyszny obiad. Nie obyło się oczywiście bez pamiątek, lodów i gofrów, po których wyruszyliśmy na rejs statkiem po jeziorze Solińskim skąd podziwialiśmy lasy, góry i wodę. Naszym ostatnim punktem wycieczki była przejażdżka kolejką gondolową wzdłuż tamy wodnej i spacer po wieży widokowej z przeszkloną platformą, z której podziwialiśmy okolice i piękne Bieszczady. Po powrocie czekał na nas autobus, którym wyruszyliśmy w drogę powrotną. To był dzień niezapomnianych wrażeń i przygód.
Wycieczka klasy VIIa do Rezerwatu Przyrody ,,Źródliska Jasiołki"
Nowa galeria Wycieczka klasy VIIa do Rezerwatu Przyrody ,,Źródliska Jasiołki" została dodana do albumu fotograficznego
7W środę 21 maja uczniowie klasy VII a wybrali się do Rezerwatu Przyrody ,,Źródliska Jasiołki" i korzystając z pięknej pogody, wędrowali trasą na Jasiel. Walory przyrodnicze i historyczne przybliżył uczniom pracownik Zespołu Karpackich Parków Krajobrazowych.
Kolejny świetny występ badmintonistów
Nowa galeria Kolejny świetny występ badmintonistów została dodana do albumu fotograficznego
Kolejny świetny występ naszych badmintonistów na wojewódzkich zawodach w Rzeszowie. Nasza drużyna w składzie: Aleksander Guzek, Jakub Feruś, Nikola Malec, Filip Jucha, Igor Sobczak, Maciej Wilusz, Lena Ostafijczuk, Aleksandra Kowalczyk, Martyna Danek, Roksana Wójcikiewicz, Aleksander Lubaś, Dominik Rutka, Gabriel Szalla przywiozła aż pięć medali. Zawody odbyły się na Hali Podpromie w Rzeszowie w sobotę 17 maja. A relacja foto poniżej. Wielkie gratulacje dla naszych sportowców.
9
Dzień Europy w bibliotece szkolnej
Nowa galeria Dzień Europy w bibliotece szkolnej. została dodana do albumu fotograficznego
3Uczniowie wzbogacali wiedzę o naszym kontynencie na podstawie filmu "Kazio i Europa", Atlasu flag" i ciekawostek związanych z Europą, a także tworzyli własną wersję Syriusza.
Projekt "Umiem pływać"
Nowa galeria Projekt "Umiem pływać" została dodana do albumu fotograficznego
Po raz kolejny nasza szkoła przystąpiła do projektu powszechnej nauki pływania „Umiem pływać’. Uczniowie biorący udział w projekcie korzystają z bezpłatnej nauki pływania, ponieważ przedsięwzięcie finansowane jest z budżetu Gminy Wojaszówka oraz dotacji z Ministerstwa Sportu i Turystyki. Tak jak co roku w projekcie biorą udział uczniowie klasy od I do III SP. Piętnastu drugoklasistów zadeklarowało chęć uczestnictwa w projekcie. Zajęcia rozpoczęły się początkiem kwietnia i potrwają do czerwca. 15 uczniów naszej szkoły pod okiem instruktora rozwija swoje umiejętności pływackie na krytej pływalni w Krośnie.
Zajęcia na basenie to nie tylko nauka pływania, ale przede wszystkim wielka frajda z uprawiania sportu oraz kształtowanie nawyków aktywnego spędzenia wolnego czasu. Projekt „Umiem pływać” umożliwia uczniom rozbudzenie zainteresowań sportowych, kształtując w nich potrzebę ruchu w czasie wolnym od obowiązków szkolnych.
Życzymy uczestnikom projektu, by na basenie poczuli się jak ryba w wodzie.
Szkoła Podstawowa w Odrzykoniu
Program „KLUB” edycja 2025r.
Nowa galeria Program „KLUB” edycja 2025r. została dodana do albumu fotograficznego
Zarząd Uczniowskiego Klubu Sportowego „Muszkieter” pragnie poinformować że otrzymał dotację ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej na podstawie umowy nr 2023/0001/0137/Sub.D/DS-KLUB/14/WJ z dnia 8 marca 2025 roku zawartej z Ministrem Sportu i Turystyki w ramach Programu KLUB edycja 2025, w kwocie 17000 zł . Całkowita wartość projektu 25000 zł.
Środki zostaną przeznaczone na organizację zajęć oraz organizację obozów sportowych.
Egzamin ósmoklasistów 2025
Nowa galeria Egzamin ósmoklasistów 2025 została dodana do albumu fotograficznego
We wtorek, 13 maja, 27 uczniów rozpoczęło swój pierwszy poważny egzamin swojego życia.Dobrze zdany egzamin daje przesustkę do wyboru swojej nowej szkoły ponadpodstawowej..
Koleżankom i kolegą życzymy powodzenia!!!
ŚWIĘTA MAJOWE
Nowa galeria ŚWIĘTA MAJOWE została dodana do albumu fotograficznego
2Przed nami czas trzech świąt majowych: 1, 2 i 3 maja, które są szczególnie ważne w historii Polski. Będziemy je obchodzić w szczególny sposób – razem, a jednak osobno. Ale czy tak naprawdę wszyscy wiemy, dlaczego świętujemy? Warto przypomnieć sobie, skąd wzięły się święta majowe. Dlaczego je świętujemy i komu je zawdzięczamy?
1 Maja
1 Maja – to Międzynarodowy Dzień Pracy. Rodowód tego święta sięga XIX wieku i niestety jest naznaczony krwią i cierpieniem wielu osób. Święto zostało ustanowione w Paryżu w 1890 r. przez Kongres założycielski II Międzynarodówki (zrzeszenie partii socjalistycznych). Wybrana data była wyrazem pamięci dla strajkujących robotników z Chicago, którzy w 1886 r. protestowali przeciwko niskim płacom oraz 12-godzinemu dniowi pracy. Manifestacja została brutalnie stłumiona przez policję, w wyniku czego życie straciło wiele osób.
2 Maja
2 maja obchodzony jest Dzień Flagi Państwowej oraz Dzień Polonii i Polaków za granicą. Jest to jedno z najmłodszych świąt państwowych, wprowadzone na mocy ustawy z dn. 20.11.2004 r. o godle, barwach i hymnie narodowym. Głównym założeniem tego święta jest popularyzacja wiedzy o polskiej tożsamości i symbolach narodowych.
3 Maja
3 maja obchodzimy rocznicę uchwalenia Konstytucji z 1791 r. Była to pierwsza w Europie i druga na świecie (po amerykańskiej z 1787 r.) konstytucja uchwalona przez tzw. Sejm Wielki, zwany także Sejmem Czteroletnim. Za jej autorów uważa się króla Stanisława II Augusta Poniatowskiego, wielkiego marszałka litewskiego Ignacego Potockiego oraz ks. Hugona Kołłątaja, duchownego i filozofa. Ustawa zasadnicza zniosła liberum veto, wprowadziła trójpodział władzy, ograniczyła rolę senatu. Zniosła wolną elekcję i wprowadziła dziedziczność tronu. Uznała chłopów za część narodu oraz zagwarantowała tolerancję religijn
1W środę w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji bliżających się świętach majowych. Uroczysty apel został przygotowany przez uczniów klas VI. Wszyscy uczestnicy uroczystości mogli wzbogacić swoją wiedzę historyczną dotyczącą niezwykle ważnych dat w naszej historii. Patriotyczne wiersze i piosenki pozwoliły przenieść się w przeszłość i dostarczyły wielu wzruszeń. Na koniec mogliśmy podziwiać układ taneczny w wwykonaniu uczennic klas VI z flagami. Lekcja historii to najpiękniejsza lekcja patriotyzmu.
Tydzień Bibliotek
Nowa galeria Tydzień Bibliotek została dodana do albumu fotograficznego
Z okazji Tygodnia Bibliotek zapraszamy na różnorodne aktywności w bibliotece szkolnej. Tematyka zajęć będzie dotyczyła obchodzonego 5 maja Dnia Europy i 12 maja Dnia Limeryków.
W programie:
- poszerzanie wiedzy o flagach państw europejskich, symbolice ich elementów i okolicznościach powstania na podstawie „Atlasu flag” Krzysztofa Ulanowskiego,
- zabawy integrujące uczniów – układanie puzzli „Państwa Europy”,
- gra dydaktyczna „Z Europkiem przez Europę. Twój paszport do wiedzy”,
- poznawanie zasad tworzenia limeryków,
- pisanie żartobliwych wierszyków.
Ciekawostka!
Limeryk pochodzi od angielskiego słowa limerick, czyli miasta Limerick w Irlandii. Jest to wierszyk o ściśle określonej budowie - składa się z pięciu wersów o układzie rymów aabba.
Do zobaczenia!
Bibliotekarze
- Lorem ipsum...